Pořadatelé se bojí snížené návštěvnosti hudebních festivalů

Pořadatelé hudebních festivalů míní, že současné hygienické požadavky mohou negativně ovlivnit návštěvnost jejich akcí. Od začátku července totiž není možné se na kulturních akcích prokazovat jen čestným prohlášením o provedení samotestu, ale návštěvníci musí mít buď test na koronavirus z laboratoře, prodělat onemocnění covid-19 v posledních sto osmdesáti dnech nebo být očkovaní. Podle Ministerstva zdravotnictví je však také možností si udělat samotest na místě před vstupem na akci. Od srpna se bude moci akcí venku účastnit až sedm tisíc lidí, nyní je to pět tisíc.
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

Podle Ministerstva zdravotnictví se mohli lidé ještě do konce června na akcích prokazovat potvrzením o provedeném testu či samotestu ve škole a v zaměstnání. Tato možnost však skončila s ukončením povinného testování ve školách a firmách. Od 1. července si ale mohou lidé, kteří nemají dokončené očkování nebo test z laboratoře nebo nejsou do sto osmdesáti dnů po prodělání nemoci, udělat samotest přímo na místě před vstupem na akci.

Pořadatelé kulturních akcí situaci bedlivě sledují, ale poukazují na fakt, že pravidla jsou mnohdy zmatečná, je složité se v nich vyznat, a téměř každý týden se mění. Navíc řada lidí ještě nemá ukončené očkování, a tak raději návštěvu kulturní akce předem vzdají. Mnozí pořadatelé se snaží proto nabídnout možnost otestování přímo na místě v naději, že takto nerozhodné návštěvníky přilákají a zároveň vyhoví všem předpisům.

Od neděle 1. srpna bude moci být na kulturních akcích až 7000 lidí venku a 3000 osob uvnitř s testem na koronavirus, po prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech nebo s očkováním. Nyní se hromadných událostí může účastnit 5000 osob venku a 2000 uvnitř. U stojících diváků se zmenší povinné rozestupy. Aktuálně platí nutnost čtyř metrů čtverečních na osobu, od srpna to budou dva metry čtvereční.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments