Závěrečný týden Košického hudebního jara nabídne starou hudbu a koncert Anastasie Kobekiny

65. ročník Košického hudebního jara se blíží ke konci. Třetí festivalový týden nabízí dvě akce. Historické hudební nástroje v magickém prostoru synagogy ve Zvonárské ulici přenesou posluchače do období anglické renesance, španělského, francouzského a italského baroka. Na závěrečném koncertě vystoupí oceňovaná ruská violoncellistka Anastasia Kobekina s Čajkovským.
Anastasia Kobekina (foto Julia Altukhova)
Anastasia Kobekina (foto Julia Altukhova)

Loutnové duo v synagoze

Synagoga ve Zvonárské ulici ožije v úterý v 19:00 hodin starou hudbou. Návštěvníci mají díky atraktivnímu místu konání o akci mimořádný zájem. Koncert s názvem Liutato in caprice představí umění dua Jakuba Mitríka, Richarda Závady a jejich hosta Vladimíra Třebického. Specifický zvuk vykouzlí renesanční loutny, barokní kytary, theorby a perkuse. Posluchači se ponoří do hudebních děl od renesance po pozdní baroko.

Obohacení kulturního léta

Na závěrečném koncertě festivalu představí své interpretační mistrovství violoncellistka Anastasia Kobekina, vítězka mnoha prestižních mezinárodních soutěží, pod taktovkou slovenského dirigenta Rastislava Štúra. Dramaturgie koncertu je věnována dílu Petra Iljiče Čajkovského. Zazní Variace na rokokové téma pro violoncello a orchestr a jeho snad nejslavnější Symfonie č. 5 e moll. Slavnostní akce se uskuteční ve čtvrtek 29. července v 19 hodin v Domě umění.

Košické hudební jaro se ve své letní verzi těší zájmu návštěvníků a pozitivním ohlasům odborné i laické veřejnosti. “Mám radost, že Státní filharmonie Košice nemalou měrou programově přispěla k obohacení kulturního léta našeho regionu a věřím, že jsme získali i nové příznivce,” uvedla ředitelka Státní filharmonie Košice Lucia Potokárová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments