Poslední červencový týden nabídne hned dva koncerty festivalu Za poklady Broumovska

Netradiční piknikový open air podvečer a sousedskou atmosféru nabídne v pátek 30. července festival Za poklady Broumovska. Od 19 hodin vystoupí v Hejtmánkovicích „Na kopečku“ Cimbálová muzika Milana Broučka se zpěvačkou Michaelou Katrákovou. V sobotu 31. července rozezní bezděkovský kostel sv. Prokopa hudba Antonína Dvořáka v podání rezidenčního umělce festivalu violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristky Terezie Fialové.

Terezie Fialová a Jiří Bárta (foto Za poklady Broumovska)
Terezie Fialová a Jiří Bárta (foto Za poklady Broumovska)

Hejtmánkovice

Vybočení z obvyklého formátu koncertů v kostelích broumovské skupiny a návrat rozvolněného piknikového open air podvečera, na kterém se skloubí ambientní hudba s výhledy do broumovské krajiny, nabídne posluchačům příjemné strávení letního podvečera na unikátním místě broumovského regionu – na kopečku nad Jízdárnou v Hejtmánkovicích. Koncert Cimbálové muziky Milana Broučka, který svým zpěvem doprovodí Michaela Katráková, má ambici spojit hudební publikum různých žánrů a šířit dál povědomí o festivalu i mezi posluchači, kteří si ke klasické hudbě cestu teprve hledají. Večer nabídne i místní gurmánské speciality. V případě špatného počasí proběhne koncert na Jízdárně v Hejtmánkovicích.

Program koncertu: 
Somewhere over the rainbow
Ave maria
Goméz
Time to say goodbay
Tenkrát na západě
Vivo per lei
Tancuj, tancuj
Árie měsíce
Árie královny noci
La forsa del destino Overture
Westside story suite
Pomáda  suite
Cikánské čardáše – výběr z tradiční romské hudby

Bezděkov

Na cimbálový podvečer naváže hned o den později, v sobotu 31. července v bezděkovském kostele sv. Prokopa, monotématický koncert věnovaný významnému 180. výročí narození Antonína Dvořáka v podání rezidenčního umělce festivalu Jiřího Bárty a pianistky Terezie Fialové. Kromě komorních skladeb Klid (Klid lesa) a Rondo g moll, které provedl Dvořák na koncertním turné společně s violoncellistou Hanušem Wihanem v roce 1892 před odjezdem do Spojených států a které i následně instrumentoval pro verzi s malým orchestrem, zazní i slavný Koncert pro violoncello h moll v autorské verzi pro violoncello a klavír. Koncert pro violoncello je jedno z Dvořákových nejniternějších děl, vyznačujících se hlubokou kontemplací.

Program koncertu:
Antonín Dvořák: Klid op. 68 č. 5
Antonín Dvořák: Rondo g moll, op. 94
Antonín Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104, B. 191

Vstupné na oba koncerty je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75 %. Pořadatelé taktéž prosí návštěvníky o dodržování aktuálních nařízení pro účast na koncertu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments