Poslední Broumovský online koncert představí Aureum Saxophon Quartett

Festival Za poklady Broumovska se pomalu blíží k polovině svého letošního programu. V sobotu 25. července představí během posledního online koncertu špičkový rakouský soubor Aureum Saxophon Quartett. Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu, živému formátu koncertů.
Aureum Saxophon Quartett (zdroj FB)

Saxofonová čtveřice Aureum Saxophon Quartett z Rakouska vystupuje takřka po celém světě. Na festivalu Za poklady Broumovska mělo seskupení vystoupit původně v české premiéře v kostele sv. Markéty v Šonově, z důvodu současné situace však jejich koncert zazní netradičně v „online premiéře virtuální“. Záznam jejich vystoupení bude možné sledovat v sobotu 25. července od 18 hodin na sociálních sítích festivalu (Facebook nebo YouTube) a také na webu internetové televize Mall.tv v rámci série #kulturažije.

Program koncertu:

  • Johann Sebastian Bach: Italský koncert BWV 971  
  • Edvard Grieg: Aus Holbergs Zeit / Z časů holbergových  
  • Johann Sebastian Bach:  Bist du bei mir, geh ich mit Freuden, BWV 508  
  • Tradicionál: Meraner Jodler, Steirer, Ischler Schleuniger  
  • Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy, výběr 
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio a fuga KV 546 
  • Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 8 c moll „Patetická“, úprava pro kvartet, 3. věta Rondo 

Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu formátu živých koncertů, a to hned dvěma vystoupeními – čtvrteční Cimbálovou muzikou Milana Broučka 30. července od půl osmé na kopečku v Hejtmánkovicích a sobotním koncertem 1. srpna v Bezděkově nad Metují, kde vystoupí hobojista Martin Daněk, cembalistka Monika Knoblochová a francouzská hráčka na violu da gamba a violoncello Mélusine de Pas.

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments