V Moravskoslezském kraji se uvolňují omezení

Pořadatelé kulturních akcí v Moravskoslezském kraji vítají uvolnění omezení, která s platností od pátku vyhlásili hygienici. Některým promotérům to už ale nepomůže, protože akce zrušili a znovu se jim je narychlo zorganizovat nepodaří.

Pavla Svrčinová, Ivo Vondrák a Lukáš Curylo (zdroj FB)

V Moravskoslezském kraji se opět mohou konat akce s účastí do 1000 lidí, jejich účastníci ale budou muset mít roušky. Výjimkou je Bruntálsko, kde mohou být diváci bez roušek. Dnešní vyhlášení mění omezení nařízená před týdnem.

„Zítra, tedy v pátek ve 12 hodin se zmírní opatření pro venkovní produkce a služby pro Ostravu, Karvinou, Frýdek-Místek a Opavu. Ještě větší rozmělnění bude na Bruntálsku, Krnovsku a Rýmařovsku,“ informoval první náměstek hejtmana kraje pro kulturu Lukáš Curylo.

„Situace v kraji je setrvalá, nijak razantně se nemění. V daný okamžik je jediným bezpečným okresem Bruntál. Tam skutečně není nikdo pozitivní na koronavirus, prověřuje se tam jeden případ,“ řekl  hejtman Ivo Vondrák.

„Určitě nás to potěšilo. Stále jsme argumentovali tím, že máme za to, že náš festival s rouškami, dezinfekcí, nanotechnologií ošetřenými toaletami a poklidným procesem koukání na divadlo není tak rizikový jako jiné typy akcí,“ řekl ředitel Letních shakespearovských slavností Ostrava Andrej Harmečko.

Pořadatelé pokračovali v přípravě a doufali, že do pátku, kdy festival začíná, hygienici opatření zmírní. Tak se i stalo. „Doufám, že pan ministr Adam Vojtěch zase nevystoupí s tím, že se všechno likviduje, a zase to nezrušíme a neuděláme si shakespearovské slavnosti jenom přes víkend,“ řekl Harmečko.

„Řešíme intenzivně sezení, aby bylo méně kontaktní, a také dezinfikování hlediště,“ řekl Harmečko. Pořadatelé posílají majitelům vstupenek e-maily s informacemi například o dodržování rozestupů před vstupem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments