Prague Cello Quartet na vlně zábavy

Prague Cello Quartet je ansámbl mladý rokem vzniku 2006, stejně jako sestavou mladých hráčů: violoncellisté Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a Ivan Vokáč jsou navíc i umělci tvůrčí, pro svůj unikátní soubor si skladby aranžují, neboť světová literatura jim dostatek skladeb neskýtá. Své koncerty si konferují a posluchače naplno baví.
Prague Cello Quartet (zdroj Festival Janáček a Luhačovice)

Jejich koncert byl víc než setkáním s hudbou, byla to hlavně kabaretní zábava, vtipná koncertní show, svůj cíl mají jasný – inspirovat a bavit, a to věru dokážou. Z klasiky předvedli svou zdařilou verzi Rokokových variací P. I. Čajkovského, Dvořákovu Humoresku a pro luhačovický festival připravené stručné transkripce Leoše Janáčka: velmi zdařile sepsanou a procítěně hranou odezvu sboru Láska opravdivá a pátou, tu zádumčivou větu ze Suity pro smyčce. Zbytek zábavného večera, špikovaného jemně sebeironizujícími komentáři hlavního konferenciéra Jana Zvěřiny, patřil hudbě filmové, jazzové, popové, nejoblíbenějším „šlágrům“ dobré zábavy.

Zazněl mimo jiné jeden ze songů legendárního kytaristy a jazzmana Jeana Reinhardta, Sinatrův song z filmu Po čem ženy touží, nevadnoucí melodie Ennia Morriconeho z filmu Mise, hity Bernsteinovy, Fantom opery Andrewa Lloyda Webbera, Bohemian Rhapsody Freddieho Mercuryho, zněl Vinnetou, Montiho Čardáš i Nebe na zemi Jaroslava Ježka. Violoncellisté vtáhli nakonec do zpěvu a účinkování celý rozesmátý, pobavený sál – Don’t Worry Be Happy! Návod k zábavě jednoznačný.

 

Festival Janáček a Luhačovice
Prague Cello Quartet
Luhačovice, Lázeňské divadlo, 18. července 2019

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat