Prague Pride uvede premiéru inscenace izraelského choreografa

Premiérové uvedení na festivalu Prague Pride bude mít taneční představení izraelského choreografa Nadara Rosana s názvem Dogtown. Inscenaci o vášni, touze, zkušenosti a neustálém citovém hledání zkouší s českými umělci. Po premiéře na Střeleckém ostrově 14. srpna bude představení na programu nové sezony v divadle Ponec a reprízy jsou v říjnu naplánovány také v prostoru Warehouse 2 v Tel Avivu. Sdělil to choreograf a tanečník Jan Malík, v jehož produkci představení vzniká.

Martin Šalanda a Roman Zotov tancem vyprávějí příběh mužů, kteří dlí uvnitř zdí, hledají milující pohled a vřelé objetí. Pomalu odhalují pravou podstatu lásky, která následuje po hluboké samotě každodenního života ve skořápce. Jejich zoufalá potřeba vřelosti probouzí vyčerpávající citový přetlak. Postavy očekávají, že od svého okolí dostanou to, čeho se jim doma nedostávalo, popisují tvůrci své připravované představení.

Musí prolomit své vlastní zdi a dosáhnout do pečlivě střeženého prostoru ostatních. Díky své schopnosti hlubokého porozumění sobě samému jsou schopni udržet si vnitřní rovnováhu a dotknout se základních poloh citlivosti, štěstí a porozumění.

Nadar Rosano je úspěšným choreografem a tanečníkem. Žije v Tel Avivu, studoval taneční školu v kibucu Ga’aton, odkud pochází i světově proslulý soubor Kibbutz Contemporary Dance Company. Účastnil se tanečních lekcí gaga techniky, kterou rozvíjí i v Česku známý slavný choreograf Ohad Naharin, absolvoval i hodiny herectví.Mezi jeho choreografie, které získaly mezinárodní ceny, patří třeba představení Off_line, které loni uvedl v České republice festival ProArt. Týkalo se také bariér mezi různými místy, lidmi i národy. Stejně jako v představení Asfalt, které festival také uvedl, Rosano sám v choreografii také vystupuje. Rosano působí také jako pedagog.

Foto BRTNICKY.COM

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky