Praha pomůže kulturním zařízením s platbou za energie, rozdělí 12 milionů Kč

Praha rozdělí mezi provozovatele kulturních zařízení, které postihly vysoké ceny energií, 12 milionů korun. Cílem je ulevit zařízením s provozními náklady, a zachovat tak jejich provoz. Každý z žadatelů bude muset splnit několik podmínek včetně toho, že musí doložit prokazatelné zvýšení nákladů na energie. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili radní. V loňském roce hlavní město na pomoc kulturním zařízení vyčlenilo 30 milionů korun, z nichž bylo nakonec vyčerpáno 5,4 milionu korun.
Témata:dotace
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

“Důvod stanoveného účelu programu podpory vychází ze snahy o zmírnění ekonomických dopadů na provozovatele kulturních zařízení v důsledku zvýšení cen energií a zachování jejich dalšího provozu,” píše se v materiálu.

Mezi podmínkami, které musí žadatelé splnit, je, že kulturní zařízení musí být přístupné veřejnosti, musí sloužit k pravidelné organizované kulturní činnosti a jeho provoz v roce 2023 musí být zajištěn minimálně po dobu deseti měsíců. Galerie pak musí mít minimální výstavní plochu 300 metrů čtverečních.

Peníze na program vezme město z neúčelové rezervy. Zájemci o dotaci mohou posílat své žádosti letos od 18. září do 2. října. Úspěšní žadatelé budou vybráni nejpozději do konce letošního roku a peníze pak dostanou do února 2024.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments