Pražské jaro dnes nabídne koncerty v Anežském klášteře a v Rudolfinu

Program Pražského jara dnes nabídne dva komorní koncerty v Anežském klášteře, v Rudolfinu se představí violista Antoine Tamestit a klavírista Cédric Tiberghien. Dopoledne se v Anežském klášteře uskuteční koncert mezzosopranistky Belly Adamové a klavíristy Malte Schäfera, odpoledne vystoupení cembalisty Jeana Rondeaua.
Pražské jaro, 17. května 2023 – Antoine Tamestit (foto Petra Hajská)
Pražské jaro, 17. května 2023 – Antoine Tamestit (foto Petra Hajská)

Bella Adamova se svým uměleckým partnerem, německým klavíristou Malte Schäferem, vystoupí v programu písní romantických autorů a skladatelů 20. a 21. století, které spojuje motiv lásky, krutosti a ztráty. Rodačka z Čečenska vyrůstající v Praze zazpívá skladby Roberta Schumanna, Miroslava Srnky, Gÿorgyho Kurtága, Leoše Janáčka, Gustava Mahlera a Stefana Wolpeho.

Cembalista Jean Rondeau při své premiéře na Pražském jaru představí nový program nazvaný Gradus ad Parnassum. Francouzského hudebníka si festivalové publikum může pamatovat jako finalistu Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, na které v roce 2012 ve svých jednadvaceti letech získal 2. cenu. Dnes patří mezi vůdčí osobnosti historicky poučené interpretace. Do svého recitálu vybral skladby Muzia Clementiho, Johanna Josepha Fuxe, Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

Vystoupení rezidenčního umělce Pražského jara, violisty Antoina Tamestita, a klavíristy Cédrica Tiberghiena bude hudební cestou napříč staletími. Uvedou hudbu Johna Dowlanda, Franze Schuberta a Roberta Schumanna, i skladby autorů 20. století Benjamina Brittena a Rebeccy Clarke. “Recitálem s Cédricem Tiberghienem bych chtěl ukázat možnosti, jaké kombinace viola s klavírem nabízí. A také uvést svého hudebního partnera, který mi je nejbližší a se kterým také spolupracuji nejdéle,” podotkl Tamestit.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments