Pražské jaro: Tržby z prodeje vstupenek by se mohly vrátit na úroveň před Covidem

Dosavadní tržby ze vstupenek festivalu Pražské jaro naznačují, že by jejich výše mohla dosáhnout 22 milionů korun. Vrátily by se tak přibližně na úroveň posledních let před pandemií Covidu. Příjmy z prodeje vstupenek a podpora od mecenášů sdružených v klubu Přátel Pražského jara činí přibližně 20 procent zhruba osmdesátimilionovém rozpočtu festivalu.
Tomáš Hanus (zdroj Tomáš Hanus)
Tomáš Hanus (zdroj Tomáš Hanus)

Předprodej vstupenek na festival začal loni 11. listopadu. Největšímu zájmu se tradičně těší zahajovací koncert, na kterém 12. května 2023 zazní Má vlast Bedřicha Smetany v podání Orchestru Velšské národní opery s dirigentem Tomášem Hanusem. Na 78. ročník festivalu je v prodeji téměř na čtyři desítky koncertů přibližně 27 000 vstupenek.

“Máme radost, že po několika obtížných letech snad tento ročník bude patřit k těm standardním, co se týká vnějších okolností. Program, který jsme představili, je opravdu plnohodnotný a lidé to oceňují,” uvedl ředitel festivalu Pražské jaro Pavel Trojan.

Na rozpočtu festivalu se podílejí zejména ministerstvo kultury a město Praha. Přibližně 40 procent dostává festival od sponzorů. Ministr kultury Martin Baxa (ODS) a ředitel festivalu Trojan loni podepsali smlouvu, na základě které za splnění nezbytných podmínek následující tři roky obdrží festival od ministerstva kultury pro zajištění své finanční stability každý rok 30 milionů korun. “Smlouva nám umožní stabilnější podmínky pro dlouhodobé plánování, a přispěje tak k dalšímu rozvoji festivalu,” podotkl Trojan.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments