Pražský filharmonický sbor čeká nabitá sezona

V nové sezoně doplní Pražský filharmonický sbor díla čistě a capellového repertoáru na každém koncertu o skladbu s doprovodem orchestru. Bližší spolupráci PFS navázal s orchestrem PKF-Prague Philharmonia, který mu bude partnerem na všech koncertech v Praze. Do doby, než se uskuteční rekonstrukce budoucího sídla PFS v budově Invalidovny, bude sbor působit v knihovním sále v klášteře servitů v Melantrichově ulici. Dnes o tom informoval ředitel PFS David Mareček.

Pražský filharmonický sbor (zdroj Pražský filharmonický sbor)
Pražský filharmonický sbor (zdroj Pražský filharmonický sbor)

Zahajovací koncerty cyklu sborových vystoupení v sezoně 2021/2022 se uskuteční 17. a 18. prosince 2021 ve Velkém sále Žofína. Zazní díla norského skladatele Oly Gjeila, skladba Gloria Angličana Johna Ruttera a koledy Luboše Fišera v režii Jiřího Stracha. „Netřeba zastírat, že temperamentní Vzhůru, bratři milí či ukolébavka Chtíc, aby spal se staly mou inspirací pro pohádku Anděl Páně 2. Tedy nejen skvělému sboru, ale především milovanému Luboši Fišerovi rád svou nenápadnou režií pomohu k tomu, aby tento vánoční koncert nebyl jen hudebním zážitkem, ale mystickým důkazem, že v betlémském dítěti se Bůh stal člověkem,“ sdělil režisér Strach.

Na druhém koncertu sborového cyklu vystoupí 26. března příštího roku v Rudolfinu jako hosté francouzská sopranistka Mélissa Petitová a sopranistka Pavla Vykopalová. Oba koncerty nastuduje a bude řídit Lukáš Vasilek, hlavní sbormistr PFS.

Letošní koncertní sezonu v zahraničí PFS zahájil na Beethovenfestu v Bonnu ve spolupráci s Mahler Chamber Orchestra. Další zahraniční koncerty ho čekají na jaře s Českou filharmonií v hamburské Labské filharmonii a s Essenskými filharmoniky v jejich domácím prostředí. Následovat budou letní festivaly ve švýcarském St. Gallenu a rakouském Bregenzu.

Šestou sezonu bude PFS pořádat koncerty pro školy, které nastudují sbormistři Vasilek a Lukáš Kozubík. PFS bude také pokračovat v organizování Akademie sborového zpěvu. Jejím hlavním cílem je umožnit zpěvákům do 26 let zapojení do dění profesionálního sborového ansámblu. PFS začal loni natáčet nové CD, které by mělo být dokončeno letos. Na nahrávce baletu Svatba od Igora Stravinského se objeví jako sólisté Kateřina Kněžíková, Jiří Brückler a ruský tenorista Boris Stepanov.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments