Pražský filharmonický sbor zrušil koncerty v Hongkongu

Pražský filharmonický sbor zrušil po dohodě s pořadateli svá vystoupení v Hongkongu. Mluvčí sboru Monika Havlová řekla, že se sbor dohodl s organizátory na možném odkladu vystoupení z důvodu plánovaných rušení leteckých spojů s Čínou kvůli nebezpečí nákazy koronavirem. Na dvou koncertech měl vystoupit 25. a 27. února 2020.
Lukáš Vasilek & Pražský filharmonický sbor (zdroj PFS / foto © Petra Hajská)

Nechceme ohrozit vystupující na zdraví“, uvedla. S vedením Hong Kong Arts Festival podle ní Pražský filharmonický sbor jednal o vystoupeních téměř tři roky. “Jakmile se situace v regionu uklidní, budeme s pořadateli hledat náhradní termín vystoupení v některém z budoucích ročníků festivalu,” uvedl ředitel PFS Radim Dolanský.

Dramaturgie koncertů představovala díla Leoše Janáčka, Petra Ebena, Johna Tavenera, Franze Schuberta, Erica Whitacera, Ivana Božičeviče a dalších pod taktovkou Lukáše Vasilka, hlavního sbormistra PFS.

Koncert PFS s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského v moskevském sále Zaraďje, který je naplánován na 22. února pod taktovkou Vladimira Fedosejeva na festivalu hudby Beethovena a Čajkovského, se uskuteční beze změny, doplnila mluvčí.

Festival umění v Hongkongu vznikl v roce 1973 a každoročně během února a března představuje umělce všech žánrů, od klasické hudby, baletu, opery, staré hudby až po současné umění, jazz a další. Jeho program klade také velký důraz na edukační projekty pro mladé publikum.

Některá umělecká tělesa spjatá svým názvem, nikoli však nutně zřizovatelem s Prahou, v minulých měsících rušila svá vystoupení v Číně. Některé dokonce odřekli čínští pořadatelé kvůli tomu, že současné vedení města nechtělo mít ve smlouvě o partnerství s Pekingem zakotveno, že Praha uznává jednotnou Čínu. Loni v říjnu Praha smlouvu ukončila.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na