Pražští symfonikové připravili koncert pro děti s projekcí filmů o Krtečkovi

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK si na začátek školního roku připravil pro své nejmenší posluchače pořad s názvem Krtek a muzika. Oblíbená večerníčková postava ožije na plátně Smetanovy síně v doprovodu orchestru pod vedením dirigenta Marko Ivanoviće. Pořadem provede herečka Johana Schmidtmajerová. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 1. září 2022 ve 14:00 hodin v Obecním domě.

Ilustrační foto (zdroj Krteček)
Ilustrační foto (zdroj Krteček)

Na oslavu začátku školního roku připravují Pražští symfonikové už několik let speciální pořad pro všechny školáky a předškoláky, kteří si ještě na první školní den chtějí užít legraci s hudbou. Tentokrát se o zábavu postará večerníčkový Krtek. Pohádek o Krtkovi a jeho kamarádech existuje celkem na padesát. První byla „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ a jako jediná je opatřena mluveným slovem. Ve všech ostatních je středobodem zvukové stopy hudba. K dobré polovině z nich je to hudba Vadima Petrova, který vedle Krtka stojí také za hudbou k večerníčkům Krkonošské pohádky, příhody Spejbla a Hurvínka nebo Hup a Hop.

„Do Smetanovy síně jsme vybrali tři hudebně nejzajímavější a tematicky nejrozmanitější díly našeho Krtečka. První volba byla samozřejmě Krtek a muzika, podle níž nese název i celý večer a setkáme se tam s prvky až jazzovými. Dále to bude Krtek hodinářem, která je naopak velmi symfonická. Třetí pohádkou je Krtek na poušti, kde zase objevíme arabské vlivy. Doprovodná hudba využívá i nástrojů, které se v našem orchestru běžně nevyskytují, jako jsou dudy nebo akordeon. Děti tak čeká opravdu bohatý zážitek. Zjistí, jak se dají hudbou vyjádřit různé emoce nebo napodobit zvířecí zvuky,“ říká k programu dramaturg FOK Martin Rudovský.  

Pořadem bude provázet herečka Johana Schmidtmajerová, kterou návštěvníci dětských koncertů FOK mohli vidět už na loňském pořadu Ze školy na klasiku. Taktovky se ujme dirigent Marko Ivanović, který s Pražskými symfoniky spolupracoval na dětských pořadech již v minulých letech.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments