Před Český národní symfonický orchestr se postaví dva světoví dirigenti

Tento podzim přichází Český národní symfonický orchestr se dvěma koncerty. V rámci své pravidelné abonentní řady nabídne posluchačům díla Gustava Mahlera či Modesta Petroviče Musorgského. Před symfonický orchestr se postaví dva světoví dirigenti, šéfdirigent Steven Mercurio a Marcello Rota. Oba koncerty proběhnou ve Smetanově síni Obecního domu, a jako bonus zazní skladby světoznámého českého skladatele.
Marcello Rota (zdroj Český národní symfonický orchestr)
Marcello Rota (zdroj Český národní symfonický orchestr)

První podzimní abonentní koncert uvede šéfdirigent Steven Mercurio 14. září 2022. Pro posluchače spolu s Českým národním symfonickým orchestrem nastudoval obsáhlou Symfonii č. 5 cis moll Gustava Mahlera, známou svým působivým začátkem sólové trubky v první větě Trauermarsch (Smuteční pochod). 12. října 2022 bude následovat druhý abonentní koncert, na kterém pod taktovkou dirigenta Marcella Roty zazní Předehra pro orchestr a Koncert pro dvoje housle a orchestr Bohuslava Martinů. Sólových partů se ujmou významný český houslista a laureát mezinárodní soutěže Pražské jaro Bohuslav Matoušek a vítěz soutěže Concertino Praga houslista Jakub Junek. V druhé půlce koncertu přijdou na řadu Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského.

Steven Mercurio (zdroj Český národní symfonický orchestr)
Steven Mercurio (zdroj Český národní symfonický orchestr)

„Český národní symfonický orchestr se vrací k ryze klasickým programům, na jaké byli jeho posluchači zvyklí. Bezmála třicet let se potkáváme s našimi příznivci a jako vždy jim hodláme předložit prvotřídní výkony i tentokrát. Kromě členů orchestru se o to postarají Marcello Rota a Steven Mercurio,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments