Premiéra Podskaláka v podání Moravského divadla se odehraje v domově pro seniory

Lidé z domovů pro seniory v Olomouckém kraji budou patřit mezi první diváky, kteří uvidí premiéru lidové operety Podskalák chystanou v upravené verzi v podání Moravského divadla v Olomouci.

Moravské divadlo Olomouc: Karel Hašler, Podskalák (foto Daniel Schulz)
Moravské divadlo Olomouc: Karel Hašler, Podskalák (foto Daniel Schulz)

Inscenaci s písněmi Karla Hašlera nazkoušeli členové souboru opery a operety v době uzavření divadel, dosud ji však návštěvníkům kvůli koronavirovým opatřením představit nemohli. Jakmile to protiepidemická opatření dovolí, jsou připraveni vyjet za seniory napříč celým krajem, řekl dnes mluvčí divadla David Kresta.

Divadlo tímto krokem navazuje na projekt koncertů v domovech seniorů, který začal loni v dubnu v Olomouci. Sólisté a členové souboru opery a operety poté navštívili dvě desítky domovů v Prostějově, Šternberku či v Šumperku. „Loňský nápad s koncerty, který vznikl spontánně v návaznosti na tehdejší situaci, byl natolik úspěšný, že jsme se na něj letos rozhodli navázat promyšlenější akcí. Chceme dopřát seniorům aspoň ochutnávku z operetní novinky v našem repertoáru a dodat tak všem naději, že snad už brzy uvidí představení v plné parádě v hledišti divadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Premiéra lidové operety Podskalák, která má být především poctou písničkáři Karlu Hašlerovi, byla původně naplánovaná na polovinu února, kvůli protiepidemickým opatřením ji však divadlo muselo zatím odložit. „Úspěch Podskaláka tkví jednoznačně v Hašlerových písních, které známe všichni, zpíváme si je a jsme u nich dojatí,“ uvedla režisérka inscenace Dagmar Hlubková, která pro potřeby vystoupení upravila původní libreto. Příběh o lásce, jíž není přáno, ale která nakonec dojde šťastného konce, tak bude v domovech seniorů uvedený v komorní verzi. Při představení zazní kromě již zmíněných písní také další Hašlerovy šlágry, jako Na císařské louce, Po starých zámeckých schodech nebo V tom Šáreckém údolí. Zpěváci budou vystupovat v kostýmech, které pro inscenaci vytvořila Eliška Zapletalová. Stejně jako vloni budou i tentokrát umělci seniorům hrát a zpívat pod širým nebem, dodal Kresta.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments