Příliš nebezpečné: Letištní kontrola zabavila na Letišti F. Chopina struny známého violoncellisty

Pracovníci bezpečnostní kontroly varšavského letiště prokázali velkou pracovní horlivost. "Vždy sebou vozím náhradní struny, nikdy se mi však nestalo, že by mi je zabavili, uvedl Peled, který se odmítal svých strun na letišti vzdát.
Amit Peled (zdroj amitpeled.com)

Amit Peled se vracel z koncertu s Waršavskou filharmonií, kde hrál druhý violoncellový koncert  Krzysztofa Pendereckého k jeho 85. narozeninám.

“Vždy s sebou nosím náhradní struny, nikdy se mi však nestalo, že by mi je někdo chtěl zabavit. Jsem alespoň rád, že mně zůstalo violoncello a nikdo neargumentoval, že bodec se dá použít také jako donucovací prostředek” uvedl Peled, který se odmítal svých strun na letišti vzdát.

Bezpečnostní inspektor sdělil, že tyto violoncellové struny díky svým vlastnostem nejsou v souladu s předpisy a jsou klasifikovány jako zakázané předměty. Položky, které vyvolávají pochybnosti, nelze přijmout pro přepravu v příručních zavazadlech, avšak cestující má možnost umístit zásilku do registrovaného zavazadla, která jde do kufrového prostoru letadla.

“Je nám nesmírně líto, že se to stalo na našem letišti, ale bezpečnostní otázky považujeme za naši prioritu,” uvedlo letiště ve svém vyjádření.

A co vy, milí hudebníci a čtenáři Opery Plus, měli jste někdy problém se svým nástrojem na letišti?

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na