Příští týden bude pravděpodobně možné pořádat akce až pro 1000 lidí venku a 500 uvnitř

Od pondělí 24. května bude pravděpodobně možné pořádat kulturní akce až pro 1000 lidí venku a 500 uvnitř. Na dnešní tiskové konferenci sociální demokracie to řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek. Pokládá za jisté, že plán dalšího rozvolňování opatření proti covidu-19 na dnešním odpoledním jednání vláda schválí. Před týdnem ministr uvedl, že podmínkou bude v takovém případě rovněž maximální obsazení 50 procent kapacity míst k sezení.

Lubomír Zaorálek (foto Lubomír Zaorálek)
Lubomír Zaorálek (foto Lubomír Zaorálek)

Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících diváků. Podmínkou je buď absolvování testu, odstup nejméně 14 dnů od očkování, nebo maximálně 90 dnů od prodělání nemoci covid-19. Další podmínkou je také ochrana dýchacích cest.

Akce uvnitř by měly být od příštího týdne novinkou. „Na vládě dnes schválíme, protože čísla jsou příznivá, že od 24. května bude možné pořádat akce pro 1000 osob venku a 500 uvnitř,“ uvedl Lubomír Zaorálek. Dál trvá na tom, aby kulturní akce měly stejné podmínky pro testování jako jiné oblasti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments