Program Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se rozšíří do kaváren

Program Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se letos rozšíří i do dvou kaváren v Ostravě a v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku. Pořadatelé v nich chystají hudební vystoupení, besedy a komorní setkání s festivalovými hosty a umělci. Festival se uskuteční na několika místech Moravskoslezského kraje od 29. května do 1. července 2022.
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (zdroj Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (zdroj Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)

V Ostravě bude místem setkávání a kulturního programu kavárna Sádrový Ježek sídlící v Janáčkově ulici. Pod hradem Hukvaldy, v rodišti Leoše Janáčka, se budou lidé moci setkávat v Kavárně fara. Nabízený kulturní program bude vždy zdarma.

“V Ostravě se příchozí mohou po celou dobu fungování festivalové kavárny, tedy až do 1. července, těšit na koncertování mladých umělců z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a na výstavu fotografií dosavadních prezidentů festivalu i umělců letošního ročníku,” uvedla Eva Kijonková, mluvčí přehlídky.

Připraveny budou i komponované pořady a besedy. Například 31. května si zájemci mohou dát v Ostravě kávu s herci Jiřím Lábusem, Vilmou Cibulkovou, Vilémem Udatným a režisérkou Evou Lustigovou. Povídání bude o nadčasovosti i aktuálnosti námětu dramatu Kantáta, které je součástí činoherního programu festivalu. V červnu se uskuteční setkání s Tomášem Braunerem, který patří k nejvyhledávanějším českým dirigentům, či s Markem Prášilem, zástupcem výrazné nastupující generace dirigentů. O hudbě, tvorbě i mohutné energii symfonického orchestru s těmito umělci postupně pohovoří herečka, moderátorka a inspirátorka kreativních akcí Anna Bangoura.

“Na Hukvaldech bude v tamní kavárně umístěna galerie fotografií umělců festivalového ročníku 2022, kteří vystoupí v krásném prostředí hradu a obory,” uvedl ředitel festivalu Jaromír Javůrek. Zájemci tam budou moci ochutnat i zákusek podle receptu hospodyně Janáčkovy rodiny.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se uskuteční od 29. května do 1. července 2022 a diváci se mohou těšit na tři desítky festivalových akcí v Ostravě i na dalších místech v regionu. Kompletní program, včetně avizovaných setkání ve festivalových kavárnách, je dostupný na webových stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments