První držitelé Výročních cen Opery Plus: Jana Šrejma Kačírková a Adam Plachetka

Portál Opera Plus vyhlásil dnes večer na svém Benefičním galakoncertu v pražském Rudolfinu držitele prvního ročníku Výročních cen Opery Plus, a to pro obor opera. Jejich držiteli se stali sopranistka Jana Šrejma Kačírková, sólistka opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, a basbarytonista Adam Plachetka, sólista Vídeňské státní opery.O vítězích rozhodli sami čtenáři Opery Plus svým hlasováním, na základě nominací portálem oslovených hudebních publicistů. Za výkony, které byly k vidění na tuzemských scénách, resp. v případě našich zpěváků také na zahraničních scénách, a to v sezoně 2012/2013, bylo nominováno celkem 16 žen a stejný počet mužů. V průběhu dvouměsíčního hlasování pro ně bylo odevzdáno dohromady skoro šest tisíc hlasů. Oba favorité, Jana Šrejma Kačírková i Adam Plachetka zvítězili nad svými konkurenty s velkým náskokem. Kačírková byla nominována hned za tři své role – za Donizettiho Annu Bolenu v ostravské opeře, Markétku z Gounodova Fausta v Plzni a také za Gildu z Verdiho Rigoletta v Českých Budějovicích, Plachetka pak za raketový vzestup svojí kariéry v prestižní Vídeňské státní opeře. Kompletní přehled všech nominovaných je včetně zdůvodnění k dispozici na portále Opera Plus zde.

Jana Šrejma Kačírková převzala dnes Výroční cenu Opery Plus v průběhu vyprodaného Benefičního galavečera osobně, jako jedna z jeho protagonistů. Za Adama Plachetku, který je v současné době na zájezdu Vídeňské státní opery v Ománu, si pro cenu přišla jeho manažerka pro Česko a Slovensko Martina Straková.

Internetový portál Opera Plus hodlá ve vyhlašování svých Výročních cen pokračovat i do budoucna. Ke každoročnímu hlasování čtenářů Opery Plus v oboru opera plánujeme v příštím roce připojit také samostatné hlasování v oboru tanec, stejně jako i v takzvané klasické hudbě.

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Janci

Koncert měl úžasnou atmosféru. Takovou, ze které má člověk radost. Ukázal mimo jiné i to, že doma máme jména, za kterými jsou špičkoví pěvci, profesionálové. Děkuji všem účinkujícími za to, že nám vytvořili tak skvostný a vibrující zážitek. Ten večer v Sukově síni ukázal, že nemusí stát na pódiu Damrau, Bartoli, Florez, aby koncert měl úroveň. Tenhle koncert vyzařoval tak strašně silnou radost ze zpěvu a z hudby, že jsem do rána nemohl pořádně usnout. Děkuji za sebe všem účinkujícím i O+ o.s. za tenhle projekt a věřím, že v představování těch nejlepších domácích pěvců podobnou formou budou pokračovat a… Číst vice »