Radvanovsky v Ománu zazpívala Rusalku, doprovázela PKF

Sondra Radvanovsky (foto archiv)
Sondra Radvanovsky (foto archiv)

Aplaus vestoje a čtyři přídavky zakončily páteční koncert PKF-Prague Philharmonia s americkou sopranistkou Sondrou Radvanovsky v Královském operním domě v ománské metropoli Maskatu, kam jej pozval přímo ománský sultán Kábus bin Saíd. Jako dirigent orchestru se představil hudební ředitel a šéfdirigent Emmanuel Villaume.

Emmanuel Villaume (foto Pavel Hejný)
Emmanuel Villaume (foto Pavel Hejný)

Orchestr PKF-Prague Philharmonia před ománským publikem vystoupil potřetí. “Od vedení operního domu jsem dostal velkou poklonu na kvality našeho orchestru, musím pochválit každého z hráčů v čele se všemi koncertními mistry,” nechal se slyšet Emmanuel Villaume.

Hudebníci s francouzským dirigentem v Maskatu téměř vyprodanému sálu po předehře Michaila Glinky z opery Ruslan a Ludmila nabídli operní árie v podání Radvanovské. Po Měsíčku na nebi hlubokém Antonína Dvořáka zazněla díla Vincenza Belliniho, Giuseppa Verdiho, Franceska Ciley, Giacoma Pucciniho a Julese Masseneta. V přídavcích Radvanovsky zazpívala i písně ze slavného muzikálu My Fair Lady.

Královská opera v Maskatu (foto archiv)
Královská opera v Maskatu (foto archiv)

Orchestr PKF v Ománu vystoupil již potřetí. Loni 30. a 31. prosince absolvoval v Maskatu dvojici slavnostních silvestrovských koncertů a letos na začátku února na stejném místě završil své japonské turné.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář