Ramón Vargas vystoupí na festivalu Prague Proms

Mexický tenorista Ramón Vargas pro své vystoupení na festivalu Prague Proms, které se uskuteční 10. července, zvolil italský repertoár. V pražském Obecním domě nabídne program, jehož součástí budou skladby Giuseppe Verdiho, Giacoma Pucciniho nebo Gioacchina Rossiniho. Vargase doprovodí Český národní symfonický orchestr (ČNSO) pod taktovkou italského dirigenta Marcella Roty.
Ramón Vargas (foto Libor Sváček)

Letošní 15. ročník festivalu Prague Proms zahájilo 21. června vystoupení Gospel! sboru The Jeremy Winston Chorale. Ramón Vargas, který pravidelně hostuje na nejvýznamnějších operních scénách světa, jako jsou londýnská Královská opera, milánská La Scala, newyorská Metropolitní opera, nebo Vídeňská státní opera, se v Praze představí po 14 letech.

V českých zemích máte dlouhou a hlubokou hudební tradici, vaši muzikanti jsou světová špička a já jsem velmi pyšný na to, že budu moci zpívat s Českým národním symfonickým orchestrem v Praze. Mezi mými pražskými koncerty teď sice uplynula hodně dlouhá doba, ale já pořád doufám, že jednou si zazpívám i v překrásném českém Národním divadle,” uvedl Vargas.

Jako host koncertu vystoupí slovenská sopranistka Lenka Máčiková. ČNSO společně s Vargesem v lednu letošního roku účinkoval na otevíracím koncertě Královské opery v ománském Maskatu.

Vargas má na kontě řadu prestižních ocenění, v roce 2000 jej například britská Opera Now vyhlásila umělcem roku a ve stejném roce jej rakouský magazín Festpiele označil za nejlepšího tenoristu světa. V roce 2001 získal Vargas dále například cenu ECHO Klassik – Pěvec roku. V České republice vystoupil několikrát, naposledy před dvěma lety pod širým nebem v Pivovarské zahradě na festivalu v Českém Krumlově.

Přehlídka Prague Proms se uskuteční do 16. července nejen v Praze, ale i v Kutné Hoře. Festival se věnuje klasické i filmové hudbě. Pořádá ho ČNSO od roku 2005. Uplynulých 14 ročníků navštívilo víc než 100.000 diváků a vystoupily na něm světové i domácí hvězdy hudby různých žánrů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat