Ředitel Českého muzea hudby dostal italské státní vyznamenání

Ředitel Českého muzea hudby, které patří pod Národní muzeum, dnes dostal italské státní vyznamenání. Emanuele Gadaleta získal ocenění za své zásluhy o šíření a podporu italské kultury a jazyka v zahraničí. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí NM Šárka Bukvajová. Řád italské hvězdy dnes Gadaletovi v Praze předal italský velvyslanec Francesco Saverio Nisio. Udílí ho za zásluhy v literatuře, umění, vojenství a hospodářství italský prezident.
Emanuele Gadaleta (zdroj Národní Muzeum – České muzeum hudby)

Před nástupem do Českého muzea hudby působil Emanuele Gadaleta v komorním hudebně-pěveckém souboru Pražští madrigalisté jako hráč na barokní violoncello a gambu. Do Českého muzea hudby nastupoval v roce 2007 na pozici kurátora oddělení hudebních nástrojů. Po roce se stal vedoucím tohoto oddělení a v roce 2010 byl jmenován do čela muzea hudby jako jeho ředitel, kde působí dodnes.

České muzeum hudby schraňuje materiály s hudební tematikou ve sbírkách Národního muzea. Ve svých fondech uchovává na 700.000 dokladů hudební historie – rozsáhlý notový archiv, fonotéku, sbírku hudebních nástrojů nebo pozůstalosti či sbírky Muzea Bedřicha Smetany a Muzea Antonína Dvořáka. Muzeum sídlí v bývalém kostele v Karmelitské ulici v Praze.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat