Ředitelem Jihočeského divadla bude Lukáš Průdek

Ředitelem Jihočeského divadla bude od 1. listopadu Lukáš Průdek z Dejvického divadla. Ve funkci vystřídá Jiřího Šestáka, který se chce plně věnovat funkci senátora. Po jednání rady to dnes novinářům řekla náměstkyně hejtmana Ivana Popelová (OPB). Radní vybírali ze dvou komisí doporučených kandidátů. Druhým byla ekonomická ředitelka Jihočeského divadla Jana Dvořáková. Pro Průdka hlasovalo sedm z deseti radních.Jednatřicetiletý Lukáš Průdek, syn režiséra Josefa Průdka, je rodákem z Českých Budějovic. Je absolventem pražské DAMU. Působí osmým rokem v pražském Dejvickém divadle, kde je šéfem marketingu a zástupcem ředitelky. S Jihočeským divadlem dvakrát spolupracoval při inscenacích Advent a Carmen.

Průdek komisi a radní oslovil svými vizemi, chce například posílit marketing, rozšířit přeshraniční spolupráci a v baletu prosadit i klasické inscenace. „Rozhodující pro hlasování radních byl fakt, že v případě jmenování Průdka zůstanou v divadle oba kvalitní kandidáti,“ řekl radní a člen výběrové komise Tomáš Bouzek (TOP 09).

Průdek se bude muset ve vedení divadla vypořádat s problematikou českokrumlovské točny. Řešení musí komise ministerstva kultury najít letos. Točna v současné podobě by měla ze zahrady UNESCO zmizet do roku 2015. Příjmy ze vstupného na otáčivém hledišti jsou přitom významným příspěvkem do rozpočtu Jihočeského divadla, pohybují se kolem 30 milionů ročně. Průdek je podle Bouzka zastáncem udržení otáčivého hlediště na stávajícím místě.

Foto Václav Pancer 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat