Richard Novák oslaví významné životní jubileum

Janáčkova opera NdB připravila u příležitosti devadesátých narozenin Richarda Nováka dva koncerty. Brněnské publikum s ním může oslavit významné jubileum v pátek 24. září 2021 od 19:00 na Písňovém recitálu v Mozartově sále divadla Reduta nebo 11. prosince 2021 v 19:00 na Slavnostním koncertě v Janáčkově divadle.

Richard Novák (zdroj Janáčkova opera NdB)
Richard Novák (zdroj Janáčkova opera NdB)

Pro svůj komorní recitál si Richard Novák osobně zvolil písně Johannese Brahmse a ke spolupráci přizval legendárního klavíristu Ivana Klánského. Na Slavnostním koncertě si spolu s Richardem Novákem budeme moci připomenout jeho slavné operní role za doprovodu orchestru opery NdB pod vedením dirigenta Jana Štycha. Spolu s ním vystoupí sólisté Pavla Vykopalová, Peter Berger, Jiří Brückler a sbor Janáčkovy opery Národního divadla Brno.

„Oslavit krásné jubileum Mistra Richarda Nováka nemůžeme jinak než hudbou. Jeho umění je pro nás všechny nekonečnou inspirací, promlouvá k nám pravdivě a vždy s životní jiskrou. Dva mimořádné koncerty u příležitosti Mistrových devadesátin, na nichž osobně vystoupí, jsou pro nás velkým hudebním svátkem a požehnaným setkáním s tímto jedinečným umělcem úzce spjatým s Janáčkovou operou NdB a městem Brnem,“ říká Jiří Heřman, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB.

Richard Novák byl sólistou Janáčkovy opery NdB celých 38 let. Za tu dobu také hostoval v divadlech v Paříži, Benátkách, Lisabonu nebo Madridu. Kromě klasického repertoáru zpíval také díla soudobých brněnských skladatelů a mnozí z nich psali skladby přímo pro něj. Neminula jej ani nejrůznější ocenění. V roce 1994 obdržel Cenu města Brna, v roce 2002 mu byla udělena Cena Thálie za celoživotní mistrovství a v roce 2005 obdržel Cenu Ministerstva kultury ČR za přínos v oblasti hudby.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments