Seznamte se s orchestrem a filmovou hudbou

Pod taktovkou dirigenta Slovenského národního divadla Martina Leginuse se děti i jejich rodiče ponoří do hudebního dobrodružství, které možná znají z filmového plátna. Užijí si let do Země Nezemě s Petrem Panem nebo zažijí Hvězdné války na vlastní kůži – v neděli 26. září 2021 od 16:00 na akci Spoznaj orchester! v Domě umění v Košicích.

Martin Leginus (zdroj Martin Leginus)
Martin Leginus (zdroj Martin Leginus)

Hlavním bodem programu je skladba Benjamina Brittena A Young Man’s Guide to the Orchestra, která postupně představuje jednotlivé hudební sekce symfonického orchestru. Malí (i velcí) posluchači tak budou mít možnost rozeznat zvuk klarinetu od flétny nebo violoncella od kontrabasu.

Dalším skladatelem, který komponuje hudbu pro celý orchestr, a tedy pro všechny hudební sekce, je John Williams. Jeho jméno znají i diváci stříbrného plátna díky filmům Hook (Peter Pan) a populárním Hvězdným válkám. A možná se objeví i samotný Darth Vader…

„Symfonický orchestr je podle mého názoru nejúchvatnějším fenoménem hudebního umění. Rozmanitost zvuků, které nám nabízí, zasahuje až do nejhlubších zákoutí duše. Povyšuje operní žánr i koncertní umění, kultovní filmy si nelze představit bez symfonické hudby a klasický balet není možný bez symfonického orchestru. Projekt „Spoznaj orchester“ nabízí pohled pod pokličku tohoto fascinujícího stroje na emoce. Společně se seznámíme se všemi hudebními nástroji symfonického orchestru a prožijeme s nimi pohlcující zážitek z filmové hudby,“ říká Martin Legius.

Koncert je určen dětem od 6 let, protože orchestr bude hrát opravdu naplno. Na své si však přijdou i milovníci filmové hudby a všichni, které láká dozvědět se o orchestru něco víc.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments