Rok na 4 doby pořádá slavnostní koncert plný české hudby

Koncertní cyklus Rok na 4 doby pořádá slavnostní koncert, který se uskuteční 19. března 2024 ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.
Česká Sinfonietta (zdroj Česká Sinfonietta)
Česká Sinfonietta (zdroj Česká Sinfonietta)

Tento jedinečný hudební večer s názvem “Oslava Roku české hudby” naváže na tradici Roku české hudby, který započal přesně před sto lety v roce 1924, kdy se konaly oslavy stého výročí narození Bedřicha Smetany. Od té doby se Rok české hudby až na několik výjimek konal v každém roce končícím na číslici čtyři. Číslici čtyři má ve svém názvu i mladý koncertní cyklus Rok na 4 doby pocházející z Mladé Boleslavi.

Hlavním bodem programu bude Koncert pro violoncello a orchestr h-moll od Antonína Dvořáka. Dále uslyšíte například Scherzo z Triumfální symfonie Bedřicha Smetany, Karneval Antonína Dvořáka či pochod V nový život od Josefa Suka.

Celý koncert provede renomovaný symfonický orchestr Česká Sinfonietta, který se pyšní vynikajícím uměleckým výkonem. Sóla pro violoncello se zhostí Petr Nouzovský, jenž se řadí mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace. To vše pod taktovkou nepřehlédnutelné osobnosti světové klasické hudby, dirigenta Radka Baboráka.

Koncert je součástí koncertního cyklu Rok na 4 doby a celostátní projektu Smetana 200. Generálním partnerem cyklu je Nadační fond Škoda Auto.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments