Roman Patočka vystoupí s Pražskými symfoniky a Ionem Marinem

Houslista Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina. Program nabídne Houslový koncert Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a „Romantickou“ symfonii Antona Brucknera. Koncerty se uskuteční 5. a 6. října 2022 v 19:30 hodin v Obecním domě.

Ion Marin (zdroj Ion Marin)
Ion Marin (zdroj Ion Marin)

Koncerty Pražských symfoniků, které zahájí abonentní řady C a D, budou patřit Romanu Patočkovi a Ionu Marinovi, stejně tak jako Felixi Mendelssohnu-Bartholdymu a Antonu Brucknerovi. Roman Patočka je nejen koncertním mistrem Pražských symfoniků, ale také je vyhledávaným sólistou. S orchestrem FOK vystoupí v Mendelssohnově houslovém koncertu, který patří k jeho nejslavnějším a zároveň i k nejvýznamnějším skladbám svého druhu.

„Klasicismus a romantismus jsou mi nejbližší, nejraději je hraji. Proto se moc těším na Mendelssohnův Houslový koncert, stal se už takovou mojí srdeční záležitostí. Je to nejen opravdu líbivá hudba, ale také je pro houslisty napsán velmi dobře a takzvaně jde do ruky,“ říká k houslovému koncertu Roman Patočka.

V druhé polovině večera pak zazní Brucknerova Symfonie č. 4 „Romantická“. Jedná se o jeho jedinou symfonií, kterou sám opatřil podtitulem.

Taktovky se pro tento večer ujme dirigent rumunského původu Ion Marin.„S Ionem Marinem jsme spolupracovali v roce 2021 na koncertu na Pražském jaru a bylo to fantastické. Je to velmi příjemný člověk a krásně se s ním pracovalo, takže se o to více těším, že už se navzájem známe a bude to takové hezké druhé setkání,“ dodává Patočka.

Ve středu 5. října 2022 se od 18:15 hodin také uskuteční Setkání s umělci, kde budou Roman Patočka a Ion Marin hosty.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments