Rozloučení s neočkovanými posluchači: Čtvero ročních dob rozeznělo Vřídelní kolonádu

20. listopadu 2021 uspořádali členové Komorního orchestru České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru v prostorách Vřídelní kolonády v Karlových Varech koncert, na kterém zahráli Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Koncert byl součástí projektu Variace, který připravily Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie a který má do lázeňského a festivalového města přinést mimořádné hudební a filmové zážitky i mimo dobu filmového festivalu.

Ilustrační foto (zdroj Česká filharmonie)
Ilustrační foto (zdroj Česká filharmonie)

Koncert Komorního orchestru České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru se sólistou Jiřím Vodičkou přilákal do prostorné haly Vřídelní kolonády asi pět stovek návštěvníků. Další přicházeli postupně, aby si vyslechli přelomové barokního hudebního dílo na nezvyklém místě v podání špičkových hudebníků.

Protože prostor kolonády je veřejným prostorem, návštěvníci nemuseli nijak dokládat potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci či absolvování testu. Jen měli mít na sobě respirátory. Vzhledem ke zpřísnění ochranných opatření, která mají začít platit od pondělí, šlo zřejmě o jednu z posledních možností, jak navštívit kulturní představení pro neočkované nebo pro ty, kteří covid neprodělali.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments