Rychlá soutěž o vstupenky: Novodobá premiéra opery J. A. Bendy Vesnický trh

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na premiéru komické opery J. A. Bendy Vesnický trh, která se uskuteční 30. května 2022 od 19:00 hodin v Šumperku v rámci Klášterních hudebních slavností.

J. A. Benda: Vesnický trh – Klášterní hudební slavnosti 2022 (zdroj Klášterní hudební slavnosti, foto Daniel Rozsnyo)
J. A. Benda: Vesnický trh – Klášterní hudební slavnosti 2022 (zdroj Klášterní hudební slavnosti, foto Daniel Rozsnyo)

Komická opera Vesnický trh J. A. Bendy bude vůbec poprvé v novém nastudování na objednávku Klášterních hudebních slavností uvedena na zahájení festivalu 30. května 2022. Dílo se na českém území scénicky ještě neprovádělo.

Příběh o peripetiích snoubenců Barušky a Lukáše, který se odehrává na vesnickém trhu, doprovází průzračná hudba s jasnou melodickou linkou z pera Jiřího Antonína Bendy. Veselé a na poslech velmi osvěžující dílo Vesnický trhse stalo ve své době jednou z odlehčených zpěvoher, které nastoupily po éře statických barokních oper.

Soutěžní otázka zní: Kolikáté výročí narození J. A. Bendy si v letošním roce připomínáme?

Své odpovědi můžete zasílat do 29. května 2022 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: J. A. Benda Vesnický trh”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na premiéru komické opery Vesnický trh, která se koná 30. května 2022 od  19:00 hodin v divadle v Šumperku.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments