Salcburský festival bojuje za uskutečnění letošního ročníku

Rakouský hudební festival Salzburger Festspiele (SF) plánuje pro letošní ročník i přes omezující opatření vlády proti šíření koronavirové pandemii alternativní program. Jak bude letošní festival vypadat? Řada podrobností ohledně realizace festivalu není stále zcela jasná.
Salzburger Festspiele 2019 (zdroj salzburgerfestspiele.at)

Prezidentka festivalu Helga Rabl-Stadler, umělecký vedoucí Markus Hinterhäuser a výkonný ředitel SF Lukas Crepaz ve své tiskové zprávě reagující na oznámení vicekancléře Wernera Koglera a ministra Rudolfa Anschobera oznámili, že se festival v Salcburku i přes vládní opatření omezující počet diváků s patřičnými rozestupy konat bude – v omezené podobě.

Co přesně bude možné, se zjistí teprve po zveřejnění konkrétních nařízení. Koneckonců, staré přísloví, že ďábel dlí v detailu, platí právě pro současnou situaci. Zejména je třeba objasnit podmínky, za kterých budou probíhat přípustné zkoušky i představení orchestrů a sborů.“ Z toho důvodu navrhne na zasedání, konaném 25. května 2020, vedení festivalu dozorčí radě vhodnou alternativu pro letošní ročník. „Alternativní podoba festivalu je možná,“ píše v tiskové zprávě vedení SF.

Cílem organizátorů festivalu je zveřejnit novou verzi programu začátkem června. Podrobnosti o zakoupených vstupenkách zveřejní SF v nejbližší době. Výše uvedené dokazuje, že ředitelství SF oprávněně použilo strategii vyčkávání na vývoj pandemie a nezrušilo festival příliš brzy, se stanovením data 30. května, které určí jasnější vývoj situace a možnosti dalšího rozhodování.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat