Šaldovo divadlo připravuje první Symfonický koncert

Orchestr Divadla F. X. Šaldy připravuje první Symfonický koncert sezony 2022/23. V rámci programu posluchači budou moci slyšet dvě méně často uváděná, avšak výrazná, díla. Pod taktovkou vyhledávaného dirigenta Jaroslava Kyzlinka se představí také mezzosopranistka Michaela Zajmi.

Michaela Zajmi (foto Kateřina Janišová)
Michaela Zajmi (foto Kateřina Janišová)

Koncert zahájí pětidílná suita Maurice Ravela Má matka husa. Poté bude provedena balada pro mezzosoprán a orchestr Otakara Ostrčila Osiřelo dítě. Druhá polovina koncertu pak bude patřit symfonické suitě Šeherezáda Nikolaje Rimského-Korsakova.

„Dramaturgie koncertu i příležitost pracovat s operním orchestrem na koncertním podiu mě velmi zaujala,“ prozrazuje dirigent Jaroslav Kyzlink. „Jsem rád, že jsem mohl nabídku přijmout a jsem zvědav na spolupráci, protože v liberecké opeře budu dirigovat poprvé. Dokonce skladby Ravela i Ostrčila jsou pro mě samotného novinkou, neboť jsem je na koncertě ještě nedirigoval. Náročnější první polovinu večera výborně doplní jedno z nejhranějších děl symfonického repertoáru Šeherezáda Rimského-Korsakova, která je skvělou příležitostí předvést orchestr nejen jako celek, ale díky množství drobných i větších sól pro jednotlivé nástroje ukáže kvality každého orchestru,“ dodává.

Sólového partu se pohotovým záskokem ujme Michaela Zajmi, která nahradí nemocnou Kateřinu Jalovcovou. „K baladě Osiřelo dítě mě váže spousta krásných vzpomínek, jelikož jsem s ní mohla ukončit svá studia na Pražské konzervatoři před čtrnácti lety. Je to nádherné, velmi niterné dílo a srdečně zvu posluchače na naše nedělní provedení v Liberci,“ říká Zajmi.

Koncert se koná 23. října 2022 v Šaldově divadle od 19:00 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments