Státní filharmonie Košice uvede skladby Webera, Mozarta i Beethovena

Ve čtvrtek 20. října 2022 od 19:00 hodin pořádá Státní filharmonie Košice symfonický koncert WEBER - MOZART - BEETHOVEN. Samotnému koncertu bude předcházet veřejná generální zkouška v 10:00 hodin a předkoncertní setkání v 18:00 hodin.

Maroš Potokár (zdroj Státní filharmonie Košice, foto Jaroslav Ľaš)
Maroš Potokár (zdroj Státní filharmonie Košice, foto Jaroslav Ľaš)

Zazní předehra k Weberově opeře Čarostřelec, Mozartův Koncert pro klavír a orchestr č. 20 a Beethovenova Symfonie č. 5 Osudová. Sólistou bude klavírista Marian Lapšanský a orchestr Státní filharmonie Košice povede dirigent Maroš Potokár.

Na obou akcích seznámí diváky se zajímavostmi ze světa hudby lektor dramaturgie Peter Katina. Na předkoncertním setkání budou mít návštěvníci navíc možnost blíže poznat hostujícího dirigenta Maroše Potokára: „Velmi se těším na spolupráci s klavíristou Mariánem Lapšanským, který je mimořádnou osobností slovenské hudební scény. Pro mě však bude vrcholem večera jedno z nejvýznamnějších, nejslavnějších a nejdojemnějších děl Ludwiga van Beethovena, a to jeho Symfonie č. 5 c moll Osudová. Práce na této brilantní partituře je vždy zážitkem. Doufám, že se to přenese i na publikum našeho čtvrtečního koncertu.“

Platná vstupenka automaticky zajišťuje místo na setkání s umělci před koncertem v 18:00 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments