Šatny orchestru plzeňského divadla nesplňují hygienické podmínky

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla musí řešit problém s jižní terasou své budovy Velkého divadla. Nefunkční izolací terasy zatéká voda do šaten orchestru, ty tak nesplňují hygienické podmínky. Oprava a rekonstrukce by se měly uskutečnit příští rok, náklady jsou odhadnuty na 6,7 milionu korun. Informovala o tom náměstkyně primátora pro kulturu Eva Herinková.

„Rekonstrukce by se provedla za provozu divadla, šatny se opraví v průběhu prázdnin.“ uvedla Eva Herinková.

Divadlo nyní nechá, na základě rozhodnutí rady města, zpracovat projektovou dokumentaci. Ta bude řešit nejen problém se zatékáním vody, ale i celkovou rekonstrukci jižní terasy. Součástí projektu bude přestavba šaten. Dokumentace by měla dle Herinkové stát zhruba 363.000 korun.

Větší částku do oprav novorenesanční budovy investovalo město naposledy před třemi lety. Budova dostala za 37 milionů korun novou fasádu, a to ve stejné barvě jako při svém slavnostní otevření v roce 1902, i nové osvětlení. Peníze šly také na sochařskou výzdobu.

Budova Velkého divadla byla postavena v roce 1902 podle projektu architekta Antonína Balšánka a je nemovitou kulturní památkou. Na její umělecké výzdobě se podíleli například Ladislav Šaloun, František Hergesell, Stanislav Sucharda, Antonín Procházka, Antonín Rous, Vilém Amort a další.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky