Sboristé Metropolitní opery dostanou finanční pomoc

Finanční sbírka, kterou uspořádala nezisková společnost Met Chorus Artists Inc. přinesla půl milionu dolarů na podporu momentálně stále nezaměstnaných uměleckých zaměstnanců Metropolitní opery v New Yorku, netýká se však orchestrálních hráčů.
Sbor Metropolitní opery, Phil Glass: Satyagraha (foto FB MET Steven Chernin)

Každý z umělců má možnost podat žádost o finanční příspěvek ve výši 1668 dolarů, což je přibližně 37.000 kč. Podpora bude udělena přibližně 300 žadatelům, kteří jsou členy amerických uměleckých odborů AGMA. Hlavní část vybrané částky pokryl dar nejmenovaného člena správní rady Metropolitní opery, který věnoval 150.000 dolarů. Dále přispělo 500 soukromých dárců. Společnost Rolex věnovala 250.000 dolarů.
Režisérka Metropolitní opery Gina Lapinski sdělila médiím: „Chceme divákům přinášet operu, která se dotýká duše. Více než kdykoli je nám třeba naše duše nasytit. Vaše podpora nás na této cestě podpořila. Zůstaňte prosím v bezpečí a my doufáme, že pro vás budeme moci zahrát opravdu velmi brzo.“
Metropolitní opera se od začátku roku potýká s finančními problémy, které ještě prohloubila pandemie koronaviru. Na nucenou dovolenou s pozastaveným platem byli odesláni umělečtí a techničtí zaměstnanci. Administrativním silám byl snížen plat o 25-50 % a 41 z nich bylo propuštěno. Celková ztráta do konce kalendářního roku je odhadována na 60 milionů dolarů. Metropolitní opera také vyhlásila sbírku na zachování vlastní existence.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments