Se Slovenskou filharmonií vystoupí ukrajinský fagotista Daniel Gončarov

Ve středu 2. března 2022 se v 19:00 hodin v bratislavské Redutě uskuteční druhý koncert z cyklu Junior – pro mladé publikum. V Koncertní síni Slovenské filharmonie se představí Symfonický orchestr Vysoké školy múzických umění. Sólistou večera bude mladý fagotista Daniel Gončarov, student Akademie múzických umění Slovenské hudební akademie. Koncert bude řídit slovenský dirigent Marián Lejava.
Daniel Gončarov (zdroj Slovenská filharmonie)
Daniel Gončarov (zdroj Slovenská filharmonie)

V podání Daniela Gončarova zazní ve Slovenské filharmonii Koncert pro fagot a orchestr Jiřího Pauera, významné osobnosti české hudby druhé poloviny 20. století. Koncert pro fagot složil jako absolventskou skladbu na Akademii múzických umění v roce 1949. Premiéra se uskutečnila o rok později a v roce 1952 byl koncert zařazen do programu České filharmonie. Dnes se provádí po celém světě. Jiří Pauer složil několik koncertů pro různé nástroje – fagot, trubku, hoboj, lesní roh a marimbu. Svůj život zasvětil hudbě, byl dlouholetým ředitelem České filharmonie, ředitelem Národního divadla v Praze a členem správní rady festivalu Pražské jaro.

Sólista večera Daniel Gončarov pochází z ukrajinského města Záporoží, kde vystudoval konzervatoř. Od roku 2018 je posluchačem magisterského studia na HTF-VŠMU v oboru hra na fagot ve třídě Mgr. art. Petra Kajana, Art.D., prvního fagotisty Slovenské filharmonie. V současné době je Daniel Gončarov prvním fagotistou Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu. Koncert zahájí Suita č. 1 a Suita č. 2 pro malý orchestr Igora Stravinského. Koncert zakončí Symfonie č. 5 c moll, op. 67 “Osudová” Ludwiga van Beethovena. Premiéra se konala 22. prosince 1808 ve Vídni.

Koncert se koná na základě dlouholeté spolupráce mezi Slovenskou filharmonií a Vysokou školou múzických umění v Bratislavě. Díky této spolupráci mají nejlepší studenti možnost prezentovat se před širokou veřejností a především před svými kolegy na profesionální půdě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments