Týden s tancem
Třetí ročník fesitvalu Jižní spojka

Ve dnech 1. – 19. března proběhne v Praze třetí ročník divadelního festivalu Jižní spojka, během něhož se představí soubory Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.
Třetí ročník přehlídky zahájí na Jatkách 78 1. března taneční divadlo Mechanický pomeranč na námět A. Burgesse v choreografii Tomáše Rychetského a Ondřeje Vinkláta. Dle dostupných pramenů se jedná o vůbec první taneční přepis světoznámého románu.
Další inscenaci baletního souboru mohou diváci zhlédnout v Divadle na Vinohradech 13. března. Předlohu Rudolfa Těsnohlídka překvapivě bez Janáčkovy hudby s mluveným slovem Karla Högera představí Petr Zuska ve své taneční inscenaci Rádio Svobodná Bystrouška.
Pondělí 7. března – benefiční večer v Divadle BRAVO! Miniatury pro Ukrajinu

V pondělí 7. března od 19:00 uvede Losers Cirque Company speciální edici pásma krátkých novocirkusových představení s názvem Miniatury pro Ukrajinu, které se bude konat v Divadle BRAVO!, v bývalém Branickém divadle.
Benefice se účastní:Losers Cirque Company
En.Dru – Ondřej Havlík
AirGym Art Company
Cirkus TeTy
Cirqueon
Holektiv
Letní Letná
The Same Self
„Věříme, že proti ruské agresi je třeba se vymezit všemi možnými způsoby. Ta nejúčinnější a zároveň nejsnazší pomoc je v současné chvíli ta finanční,“ komentuje soubor. „Prosíme, zvažte své finanční možnosti a vyberte si vstupné dle výše vašeho příspěvku. 100 % z prodeje vstupenek poputuje na konto sbírky SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni.“ Vstupenky jsou v prodeji za cenu v rozmezí 300–990 korun, cenu si diváci mohou poskládat při koupi vstupenky na GoOut.
Comm.UNI.ty souboru ConTeátr v Divadle BRAVO!

Divadelní soubor Contemporary Theatre uvede v pátek 4. března v branickém Divadle Bravo! multimediální a multižánrové taneční představení Comm.UNI.ty. Multimediální a multižánrové taneční představení na motiv japonského psychologického testu „Krychle“. Na archetypálních vztazích milostného trojúhelníku, solitérství a rodičovských vzorů sledujeme vývoj uzavřeného člověka s tendencí ke stereotypu a samotářství. Proplouvá životem, až ho série nečekaných situací vyvede z automatizovaných schémat, začne zkoumat rizika interakce a sám se do ní pouštět. Postupně se stává společensky angažovaným – komunitním mediátorem.
Zamyšlení nad možnostmi jedince ve společnosti, prospěšností a rizikem komunit, síle a slabosti charismatické osobnosti a jeho vlivu na blízké okolí až širokou veřejnost.Comm.UNI.ty je sběrný multimediální seriál, který se zabývá komunitami lidí – vzájemnou komunikací, pokusy o kontakt nebo únik ze společnosti, vzestupy a pády v osobním vývoji a intimních vztazích i v širším sociálním okruhu. Projekt vzniká v rozmezí několika let a postupně odhaluje příběhy jednotlivých hrdinů z prvního dílu.
Bližší info a lístky na GoOut. Premiéra se konala v roce 2019 jako site specific v Nových Butovicích. Připomínáme reflexi.
8. ročník Bazaar Festivalu se blíží

Po dvou letech ovlivněných covidem-19 se taneční a divadelní Bazaar Festival vrací ke svému původnímu jarnímu termínu. Osmý ročník festivalu, kde se setkávají inovativní tvůrci ze střední a východní Evropy společně s publikem, se uskuteční ve dnech 24.–27. března na různých místech Prahy.
Tématem letošního ročníku je “MIGRACE: ptáků, máku a planktonu”. Navazuje tak výrazně na téma předchozího ročníku (Jsme krajina), se kterým ho spojuje zájem o ekologii či stav naší planety. A zároveň jsme letos především v pohybu. Nejen tancem samotným, ale i v inspiraci, která hýbe společností, umělci i diváky.
“Všechno v přírodě je v pohybu. My jako lidské bytosti cíleně vytváříme sítě, prostřednictvím kterých přesouváme produkty přírody z jednoho místa Země na druhé. Náš program poukazuje na to, že tyto pohyby stojí za zmapování a vyprávění. Každý příběh je unikátní. A my zveme diváky, aby s námi vytvořili další příběh, který si možná jednou někdo bude vyprávět. Věříme, že se po dvou letech vracíme s Bazaarem tam, kde jsme v březnu 2019 nedobrovolně nabrali trochu jiný směr a nemohli se s diváky setkávat tolik, kolik bychom si přáli,” říká umělecký ředitel festivalu, Ewan McLaren.

Festival zahájí 24. března v Divadle Ponec rumunský tvůrce Sergiu Matis se svým performativním snem Extinction Room (Hopeless.), ve kterém příběhy, hudba a tanec vedou diváka do zvukové krajiny vyhynulých druhů ptáků. Nechte se okouzlit jednotlivými fragmenty, tóny a pohyby. Druhým tahounem festivalu je slovinská performerka, básnířka, spisovatelka, a velmi zdatná vypravěčka, Neja Tomšič. Její The Opium Clippers je čajovou seancí a plavbou, skrze kterou se linou přes oceány velké příběhy 18. a 19. století.
Chybět nebude ani srdce festivalu, kterým je již od jeho počátku Sobotní Bazaar. Diváci mají příležitost zhlédnout (a následně i diskutovat) ukázky právě vznikajících děl tanečních i divadelních umělců a umělkyň působících ve střední Evropě. Jedná se o přímý a aktuální dialog s právě vznikajícím uměním, které se ještě s divákem v mnoha případech nesetkalo.
Po roce se do Ponce vrátí také maďarská tanečnice a choreografka Zsuzsa Rózsavölgyi s pohybovým experimentem nazvaným Old Pond, prostřednictvím kterého zkoumá spolubytí v kolonii a změny, které ovlivňují nás i naše prostředí neustálým pohybem a změnami.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]