Výherci soutěží

Recitál Pavola Brešlíka a Roberta Pechance
Správná odpověď na otázku “Ke kterým dvěma operám Leoše Janáčka nastudoval Pavol Brešlík některou z rolí?“ zní: Její pastorkyňa (Jenůfa) a Káťa Kabanová. Vyhrává: paní Magdalena Zápražná, paní Eva Kovaříková.

Collegium Marianum – Stabat Mater
Správná odpověď na otázku “5. října zazní na koncertě Stabat Mater díla dvou velikánů neapolské operní školy – Alessandra Scarlattiho a Giovanniho Battisty Pergolesiho. Který z těchto skladatelů je autorem stejnojmenné kantáty, která na stejnojmenném koncertě zazní?“ zní: Alessandro Scarlatti. Vyhrává: pan Ivan Kafka

Sen – operní pantomima
Správná odpověď na otázku “V operní pantomimě „Sen“ Michaela Haydna vystoupí jako jako sólista tento kontratenorista:“, zní: A) Thomas Lichtenecker. Vyhrává: paní Alice Říhová, pan Martin Slezák, paní Veronika Bromová.

Collegium 1704 – Mesiáš
Správná odpověď na otázku “Ve kterém městě mělo oratorium Mesiáš G. F. Händela 13. dubna 1742 premiéru?“, zní: Dublin. Vyhrává: pan Jaroslav Lenert.

*** Dovolujeme si upozornit, že za včasné předání výhry výhercům soutěže odpovídá pořadatel dotyčné akce. Na výhru není právní nárok, ani není soudně vymahatelná.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky