Výherci soutěží

Ernani
Správná odpověď na otázku “Ve kterém roce se Verdiho opera Ernani dočkala historicky prvního uvedení v Olomouci?” zní 1849.
Dvě vstupenky na derniéru inscenace Verdiho opery Ernani v Moravském divadle Olomouc v úterý 12. listopadu 2019 od 19:00 hodin vyhrávají: paní Martina Jenčková a pan Martin Janák.

Kaňka, Brauner a FOK
Otázka zněla “Komu Bohuslav Martinů dedikoval svůj první violoncellový koncert?
První verzi koncertu zkomponoval Bohuslav Martinů v Poličce a v Paříži roku 1930 a věnoval ji Gasparu Cassadó, který ji premiéroval v roce 1931 v Berlíně. Po devíti letech se Bohuslav Martinů ke koncertu vrátil a přepracoval ho pro velký orchestr, protože nebyl spokojen s komorním obsazením. Ani tato podoba však nebyla konečná. Martinů totiž slyšel skladbu v roce 1955 z pařížského rozhlasu a zděsil se nad hutnou orchestrací, dílo nově přeinstrumentoval a vylehčil sólový part. Tuto, podle vlastních slov “korektní a definitivní” verzi pak věnoval (stejně jako druhou verzi) violoncellistovi Pierru Fournierovi, s nímž konzultoval změny v sólovém nástroji. Všichni, kdo odpověděli alespoň jednoho z dedikantů, odpověděli správně.
Dvě vstupenky na na koncert 24. října 2019 ve Smetanově síni Obecního domu od 19:30 hodin vyhrává: pan Marian Rohoška z Prahy.

Blahopřejeme a přejeme krásný umělecký zážitek!

***

Dovolujeme si upozornit, že za včasné předání výhry výhercům soutěže odpovídá pořadatel dotyčné akce. Na výhru není právní nárok, ani není soudně vymahatelná.