Dvě vstupenky na provedení Verdiho Requiem, které se uskuteční v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov v pátek 4. srpna 2017 od 20.30 hodin v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově, vyhrává pan Petr Pokorný. Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů vedené Stanislavem Vavřínkem se sólových partů ujmou Maria Kobielska (soprán), Terézia Kružliaková (mezzosoprán), Otokar Klein (tenor) a Peter Mikuláš (bas). Spoluúčinkuje Český filharmonický sbor Brno vedený sbormistrem Petrem Fialou.
Podrobnější informace o koncertu najdete zde .

správná odpověď:
První interpretka sopránového partu ve Verdiho Requiem se jmenovala Tereza Stolzová a narodila se v Kosteleci nad Labem.
***

Dvě vstupenky na komponovaný večer Slavnost pro krále Slunce, který se uskuteční na závěr festivalu Letní slavnosti staré hudby v pondělí 7. srpna 2017 od 19.30 hodin v Dvořákově síni pražského Rudolfina, vyhrává paní Naďa Novotná.
Podrobnější informace o komponovaném večeru najdete zde .

správná odpověď:
Soubor Collegium Marianum byl založen v roce 1997.
***

Dvě vstupenky na koncert Juliana Rachlina (housle, dirigent) a Sarah McElravy (viola) za doprovodu Jihočeské filharmonie, který se uskuteční v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov v pátek 28. července 2017 od 19.30 hodin v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově, vyhrává paní Ivana Frolíková.
Podrobnější informace o koncertu najdete zde .

správná odpověď:
Julian Rachlin působí již druhou sezonu jako hlavní hostující dirigent orchestru Royal Northern Sinfonia.
***

Kolekci CD, kterou každý měsíc nově odměňujeme čtenáře za jejich aktivitu v komentářích nebo blogu, za měsíc červen zasíláme panu Milanu Valdenovi.
***

 

Výhercům srdečně blahopřejeme!

Dovolujeme si upozornit, že za včasné předání výhry výhercům soutěže odpovídá pořadatel dotyčné akce. Na výhru není právní nárok, ani není soudně vymahatelná.