O nás

Portál Opera PLUS

je nejnavštěvovanější a největší web v České republice zaměřený na vážnou hudbu, operu, tanec a příbuzné žánry. S návštěvností v řádů tisíců návštěvníků denně (přes 500.000 uživatelů ročně) a archivem čítajícím přes 14000 článků si již léta drží suverénní pozici jedničky ve svém oboru.

(data: Google Analytics 4.9 – 2018- 5.9 2019)

Naše redakce spolupracuje s předními českými a slovenskými muzikology, hudebními publicisty, recenzenty a osobnostmi na tvorbě exkluzivního obsahu v podobě rozhovorů, reportáží, recenzí, odborných publikací a popularizačních naučných článků. Do aktuálního zpravodajství je rovněž zařazen servis České tiskové kanceláře. Obsah portálu Opera PLUS je průběžně archivován Národní knihovnou ČR.

Mediálními partnery Opery PLUS partnery je většina tuzemských hudebních institucí, divadel, orchestrů, a festivalů (viz sekce Partneři).

Naše poslání

Cílem Opery PLUS je mapovat české kulturní dění, přinášet aktuální hudební zpravodajství, vytvářet originální materiál v podobě rozhovorů,reportáží a publicistiky, představovat a podporovat mladé talentované umělce. Neméně velkým úkolem je popularizovat vážnou hudbu a rozšiřovat tím základnu posluchačů, a to především mezi mladšími generacemi, neboť jsme přesvědčenu, že kvalitní hudba a její porozumění významným způsobem pozitivně formuje osobnost člověka a tím i celou společnost.

Naše historie

10.září 2009 – založení portálu OperaPLUS Vítem Dvořákem
2011 – říjen portál se stěhuje na doménu Operaplus.cz
2012 – květen denní návštěvnost portálu dosahuje více než 1000 čtenářů
2013 – nominace na cenu Křišťálová Lupa a Cena Jednoty hudebního divadla
2014 – denní návštěvnost portálu překračuje 2000 čtenářů
2017 – portál má přes 400 autorů
2017 – Archiv portálu čítá více než 10.000 článků
duben 2018 – Vít Dvořák ukončuje činnost redakce jako protest proti restrikcím grantu Mk ČR
září 2018 – činnost redakce se opět obnovuje, vedení portálu přebírá Jan Rossa
18.ledna 2019 – do té doby nejvyšší návštěvnost v za jediný den (31.000 unikátních návštěv)
únor 2018 – online archiv portálu obsahuje již přes 13.000 článků
květen 2019 – Facebooková komunita Opery PLUS se rozrůstá na 14.500 sledujících
září 2019 – Opera PLUS spouští anglickou lite mutaci pro zahraniční čtenáře, přidává nové rubriky Soudobá hudba a Filmová hudba.

Financování

Portál Opera PLUS je neziskovým projektem, který je financován v podobě grantů Ministerstvemkultury, Státním fondem kultury a dále ziskem z prodeje reklamních služeb. Důležitou a nepostradatelnou složkou je však i práce řady dobrovolníků a podpora mecenášů. Veškeré finanční prostředky portálem získáme jsou zpět vráceny v podobě tvorby obsahu nebo rozvoje portálu.

 První online magazín o hudbě v České republice. Copyright © od roku 2009. Veškerá práva vyhrazena. Publikování, šíření a jakékoli další užití obsahu Opery PLUS je možné jen s předchozím výslovným písemným souhlasem vydavatele, v případě zpráv ČTK jen s jejím předchozím souhlasem.

www.operaplus.cz
Facebook: Opera Plus
Twitter: Opera Plus

Redakce: [email protected]
Inzerce, nabídky spolupráce: [email protected]
Šéfredaktor: Jan Rossa
Oddělení zpráv: Jaroslav Petr
Oddělení tanec: Lucie Kocourková
Produkce: Anna Tesařová
Opera PLUS, 128 00 Praha 2
Česká republika

Redaktoři, stálí a příležitostní přispěvatelé
Vojtěch Adamčík, Vojtěch Babka, Svatava Barančicová, Radek Baborák, Marcela Benoniová, Peter Bleha, Zbyněk Brabec, Tomáš Cidlina, Peter Cyprich, Jiří Čevela, Ladislav Čumba, Lucie Dercsényiová, Lenka Dohnalová, Petr Dyrc, Hana Ehlová, Markéta Faustová, Martin Flašar, Tomáš Foltýnek, Helena Havlíková, Daniel Hevier ml., Karla Hofmannová, Pavel Horník, Jana Hošková, Anna Marie Hradecká, Dita Hradecká, David Chaloupka, Natália Jabůrková, Martin Jemelka, Martin Kajzar, Josef Kratochvíl, Natálie Krátká, Lucie Kocourková, Norman Lebrecht, Roman Marčák, Michal Mašek, Eva Nachmilnerová, Lukáš Olejník, Kateřina Pincová, Agáta Pilátová, Tomáš Pilát, Zdena Plachá, Zuzana Rafajová, Jan Rossa, Zuzana Smugalová, Alena Sojková, Jiří Srstka, Anna Šerých, Gabriela Špalková, Ivan Štraus, Jaroslav Tůma, Pavel Unger, Milan Valden, Jan Venclík, Jiří Vejvoda, Barbora Voráčková, Eva Zakševická

Webdesign, správa a vývoj webu, sociální sítě: Ing.Lukáš Masopust
Vychází od 10. září 2009. Založil Vít Dvořák.
ISSN 1805-0433

Aktualizace 24 hodin denně Copyright © Opera PLUS, od roku 2009
Veškerá práva vyhrazena Publikování, šíření a jakékoli další využití obsahu je možné jen s předchozím výslovným písemným souhlasem vydavatele.
RSS kanály serveru Opera Plus jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Opera Plus bez předchozího písemného souhlasu vydavatele není dovoleno. Opera Plus využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Názory autorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko redakce. Za věcnou i formální správnost svého textu ručí autor.
Obsah portálu Opera Plus je průběžně archivován Národní knihovnou ČR.

Projekt Opera Plus získal nominaci na cenu českého internetu Křišťálová lupa v kategorii zájmových webů (2013) a Cenu Jednoty hudebního divadla jako významný počin v oblasti hudebního divadla (2013).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]