O nás

Portál Opera PLUS je nejnavštěvovanější a největší web v České republice zaměřený na vážnou hudbu, operu, tanec a příbuzné žánry. S návštěvností v řádů tisíců návštěvníků denně (přes 500.000 uživatelů ročně) a archivem čítajícím přes 14000 článků si již léta drží suverénní pozici jedničky ve svém oboru.

(data: Google Analytics 4.9 – 2018- 5.9 2019)

Naše redakce spolupracuje s předními českými  a slovenskými muzikology, hudebními publicisty, recenzenty a osobnostmi na tvorbě exkluzivního obsahu v podobě rozhovorů, reportáží, recenzí, odborných publikací a popularizačních naučných článků. Do aktuálního zpravodajství je rovněž zařazen servis České tiskové kanceláře. Obsah portálu Opera PLUS je průběžně archivován Národní knihovnou ČR.

Mediálními partnery Opery PLUS partnery je většina tuzemských hudebních institucí, divadel, orchestrů, a festivalů (viz sekce Partneři).

Naše poslání 

Cílem Opery PLUS je mapovat české kulturní dění, přinášet aktuální hudební zpravodajství, vytvářet originální materiál v podobě rozhovorů,reportáží a publicistiky, představovat a podporovat mladé talentované umělce. Neméně velkým úkolem je popularizovat vážnou hudbu a rozšiřovat tím základnu posluchačů, a to především mezi mladšími generacemi, neboť jsme přesvědčenu, že kvalitní hudba a její porozumění významným způsobem pozitivně formuje osobnost člověka a tím i celou společnost.


Naše historie

 • 10.září 2009 založení portálu OperaPLUS Vítem Dvořákem

 • 2011 říjen portál se stěhuje na doménu Operaplus.cz

 • 2012 květen denní návštěvnost portálu dosahuje více než 1000 čtenářů.

 • 2013 portál Opera PLUS dostává nominaci na cenu Křišťálová Lupa a ceny Jednoty hudebního divadla.

 • 2014 denní návštěvnost portálu překračuje 2000 čtenářů.

 • 2017 portál má přes 400 autorů.

 • 2017 Archiv portálu čítá více než 10.000 článků.

 • Duben 2018 Vít Dvořák ukončuje činnost redakce jako protest proti restrikcím grantu Ministerstva kultury.

 • Září 2018 činnost redakce se opět obnovuje, vedení portálu přebírá Jan Rossa.

 • 18.1 2019 historicky nejvyšší návštěvnost v za jediný den (31.000 unikátních návštěv).

 • únor 2018 online archiv portálu obsahuje již přes 13.000 článků.

 • Květen 2019 Facebooková komunita Opery Plus se rozrůstá na 14.500 sledujících.

 • Září 2019 Opera PLUS spouští anglickou mutaci pro zahraniční čtenáře, přidává nové rubriky Soudobá hudba a Filmová hudba.

Financování 

Portál Opera PLUS je neziskovým projektem, který je financován v podobě grantů Ministerstvem kultury a dále ziskem s prodeje reklamních služeb. Důležitou a nepostradatelnou složkou je však i práce řady dobrovolníků a podpora mecenášů.

Veškeré finanční prostředky portálem získáme jsou zpět vráceny v podobě tvorby obsahu nebo rozvoje portálu.

 

První online magazín o hudbě v České republice. Copyright © 2009–2019 Veškerá práva vyhrazena. Publikování, šíření a jakékoli další užití obsahu Opery Plus je možné jen s předchozím výslovným písemným souhlasem vydavatele, v případě zpráv ČTK jen s jejím předchozím souhlasem. Kontakt redakce: [email protected] , [email protected]

www.operaplus.cz
www.operaplus.sk
www.operaplus.eu

Facebook: Opera Plus
Twitter: Opera Plus

Vydavatel: 
Opera PLUS ©

Praha
Czech Republic

Redakce:
[email protected]

inzerce, nabídky spolupráce:
[email protected]

Šéfredaktor:
Jan Rossa

Oddělení zpráv:
Jaroslav Petr

Oddělení tanec:
Lucie Kocourková

Redaktoři, stálí a příležitostní přispěvatelé

Vojtěch Adamčík, Vojtěch Babka, Svatava Barančicová, Radek Baborák, Marcela Benoniová, Peter Bleha, Zbyněk Brabec, Tomáš Cidlina, Peter Cyprich, Ladislav Čumba, Lucie Dercsényiová, Emil Drápela, Martin Dvořák, Petr Dyrc, Hana Ehlová, Markéta Faustová, Martin Flašar, Tomáš Foltýnek, Helena Havlíková,Vít Havlíček, Daniel Hevier ml., Karla Hofmannová, Pavel Horník, Jana Hošková, Anna Marie Hradecká, Dita Hradecká, David Chaloupka, Natália Jabůrková, Martin Jemelka, Pavol Juráš, Michal Jurka, Martin Kajzar, Eva Nachmilnerová, Vladimíra Kmečová, Josef Kratochvíl, Lucie Kocourková, Šimon Kořený, Roman Marčák, Michal Mašek, Kateřina Pincová, Agáta Pilátová, Tomáš Pilát, Zdena Plachá, Zuzana Rafajová, Zuzana Smugalová, Alena Sojková, Jiří Srstka, Anna Šerých, Gabriela Špalková, Ivan Štraus, Jaroslav Tůma, Pavel Unger, Tomáš Valníček, Roman Vašek, Jiří Vejvoda, Barbora Voráčková, Mojmír Weimann, Eva Zakševická

Webdesign, správa a vývoj webu, sociální sítě:
Ing.Lukáš Masopust

Webhosting:
Cloud , Google, inc.

ISSN 1805-0433

Vychází od 10. září 2009. Založil Vít Dvořák.
Aktualizace 24 hodin denně
Copyright ©  Opera Plus 2009–2019
Veškerá práva vyhrazena
Publikování, šíření a jakékoli další využití obsahu je možné jen s předchozím výslovným písemným souhlasem vydavatele.
RSS kanály serveru Opera Plus jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Opera Plus bez předchozího písemného souhlasu vydavatele není dovoleno.
Opera Plus využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Názory autorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko redakce. Za věcnou i formální správnost svého textu ručí autor.

Obsah portálu Opera Plus je průběžně archivován Národní knihovnou ČR.
logo web archiv Národní knihovna
Projekt Opera Plus získal nominaci na Cenu českého internetu Křišťálová lupa v kategorii zájmových webů (2013) a Cenu Jednoty hudebního divadla jako významný počin v oblasti hudebního divadla (2013).