Šéf baletu pražské Státní opery odvolán

Ředitel pražské Státní opery Oliver Dohnányi oznámil, že odvolal z funkce šéfa baletu Pavla Ďumbalu, a to k 30.září 2010. Důvody odvolání na webových stránkách Státní opery uvedeny nejsou. Někdejší sólista pražského ND a bývalý šéf plzeňského baletu Pavel Ďumbala stál v čele baletního souboru Státní opery od sezony 2002-2003.

Krátce po nástupu Olivera Dohnányiho na místo ředitele druhého pražského operního domu jej Ďumbala v průběhu zářijové tiskové koncerence před novináři kritizoval. Dohnányimu veřejně vytkl, že v jeho strategickém týmu chybí zástupce baletu, stejně jako i to, za Státní operu Praha u ministra kultury málo bojuje. Dohnányi na to reagoval tím, že není reálné v nynější době od ministerstva kultury získat větší podporu a že Státní opera Praha musí hledat prostředky z vlastních zdrojů a mimorozpočtových příspěvků.

K 1.říjnu 2010 jmenoval Oliver Dohnányi do vedení baletního souboru Státní opery Hanu Vláčilovou, někdejší primabalerinu pražského ND a taneční pedagožku. Vláčilová působí v pražské Státní opeře od roku 2005 jako baletní mistr a pedagog. Mimo jiné tu před třemi lety společně s Ďumbalou nastudovala Čajkovského Labutí jezero.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments