Sergej Polunin natočil hudební klip k hitu Depeche Mode

Enfant terrible tanečního světa Sergej Polunin vystupuje v novém hudebním klipu na skladbu In Your Room skupiny Depeche Mode z roku 1993. Hudební klip, jehož režisérem je Anton Corbijn a choreografem Ross Freddie Ray, je exkluzivní ukázkou z připravovaného celovečerního dokumentu Dancer II.
Sergej Polunin v klipu In Your Room (foto Anton Corbijn, 2020)

Jde o nedávno ohlášené pokračování oceňovaného filmu Dancer z roku 2016, mapujícího hvězdný vzestup Polunina, který se stal nejmladším hlavním tanečníkem londýnského Royal Ballet. Dancer II, režírovaný Corbijnem a produkovaný Gabriellou Tana, naváže tam, kde Dancer skončil a zaměří se na Poluninův návrat k baletu.

Díky spolupráci s Antonem jsem viděl, jak je možné propojit různé dimenze. Tanec, příroda a hudba mají odlišné struktury, ale velmi hluboký význam. Mám radost, že jsem se s Antonem setkal a že navrhl tančit na píseň Depeche Mode, na hudbu, kterou miluji a kterou jsem poslouchal mnoho let. Ross Freddy Ray připravil choreografii a dodal mi podporu, kterou jsem potřeboval. Těším se na pokračování této cesty s Antonem,“ komentuje Polunin.

Chystá se rovněž znovu vystupovat v Praze, a to 25. října 2021 s programem nazvaným Up, Close & Personal, který se uskuteční ve Fóru Karlín. Předprodej vstupenek běží v síti Ticketmaster.

Klip In Your Room se natáčel v rozlehlých písečných dunách Terchellingu v Holandsku. „Evokuje Poluninovy vnitřní boje mezi osobním životem a baletním světem, ze kterého byl vyloučen, ačkoliv byl na vrcholu svých sil. Choreografie přináší vizi bouřlivé postavy vymítající své démony na drsném a nemilosrdném pozadí. Divákovi se tak dostává intimní pohled do kontroverzního světa ryzího talentu, jakým Polunin bezpochyby je,“ uvádí tanečníkova produkce.

Režisér Anton Corbijn pak k jejich spolupráci dodává: „Bylo mi potěšením pracovat se Sergejem na hudbu Depeche Mode, s nimiž mne pojí velmi dlouhá historie. Ukázal vnitřní boj písně tak živě, a to i za nepříznivých okolností, jako bylo listopadové počasí na severu Holandska, že jej lze jen s úžasem sledovat.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments