Ševčíkova akademie chystá koncerty k 170. výročí narození Otakara Ševčíka

Ševčíkova akademie chystá k blížícímu se jubileu Otakara Ševčíka trojici koncertů, které se odehrají 19. března 2022 v Praze, 20. března v Klatovech a 21. března v Horažďovicích, rodném městě Otakara Ševčíka. Koncerty akademie převede i do virtuálního prostoru: 22. března 2022 odvysílá on-line přenos slavnostního koncertu. Protagonisty koncertů budou lektoři a studenti Ševčíkovy akademie.
Boha Moon (zdroj Menuhin Competition)
Boha Moon (zdroj Menuhin Competition)

Z lektorů vystoupí houslista Jan Fišer, koncertní mistr České filharmonie, a violoncellista Tomáš Jamník, umělecký ředitel Ševčíkovy akademie. „Ševčík je pro nás velkým vzorem a motivací, je fascinující sledovat, jak se z něj postupně stal jeden z nejvyhledávanějších pedagogů na světě. Aktivně podporoval domácí studenty a studentky a jsem si jistý, že by měl ze současné generace radost,“ doplnil Jamník.

Studenty akademie bude v rámci koncertů zastupovat například houslistka Eliška Kukalová, úspěšná posluchačka Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Prostor dostane také talentovaný osmnáctiletý Matteo Hager, který byl jen nedávno přijat na londýnskou hudební univerzitu a teprve patnáctiletá Boha Moon, studentka Josefa Špačka, která se v loňském roce stala laureátkou prestižní Mezinárodní soutěže Jehudi Menuhina. Mladou generaci violoncellistů bude reprezentovat Vilém Vlček, student bazilejské Musik-Akademie a čerstvý vítěz významných soutěží v Praze a Luzernu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments