Severočeská filharmonie Teplice zahájila koncerty vyprodaným Jesus Christ Superstar

Severočeská filharmonie Teplice se stala součástí unikátního projektu koncertního provedení obnovené české verze slavného muzikálu Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar. Ten zazněl v domácím prostředí teplického divadla v původním obsazení jako při premiéře v Praze v roce 1994. Na jednom pódiu se tak po 26 letech společně sešli hlavní sólisté Dan Bárta, teplický rodák Kamil Střihavka a Bára Basiková. Legendární muzikál zazněl v Teplicích dvakrát, přičemž obě představení byla do posledního místa vyprodána, přestože se jednalo o přesunuté koncerty z dubna.

Jesus Christ Superstar – zkouška, Severočeská filharmonie Teplice 2020 (foto Vlasta Vodičková)

„Přípravy na tento ojedinělý projekt provázely velké obavy. O koncert byl mezi veřejností obrovský zájem a vstupenky byly během chvíle vyprodány již na začátku letošního roku. Jenomže situace v souvislosti s coronavirem nabrala nečekaný vývoj a výsledkem je, že uskutečněné dva koncerty jsou na severu Čech první z větších kulturních akcí, kterých se Severočeská filharmonie Teplice účastnila v plném obsazení,“ říká za jednoho z pořadatelů ředitel Severočeské filharmonie Roman Dietz.

Do Krušnohorského divadla v Teplicích mohlo nakonec přijít na jeden koncert téměř 700 návštěvníků právě díky podmínkám v divadle, které umožnily rozdělit prostor do dvou sektorů tak, aby se skupiny lidí vzájemně nepotkaly.

Jesus Christ Superstar – zkouška, Severočeská filharmonie Teplice 2020 (foto Vlasta Vodičková)

Legendární muzikál měl českou premiéru v Praze v divadle Spirála v červenci 1994 a jednalo se o první uvedení tohoto muzikálu v České republice. Ten pak v následujících reprízách vidělo více než 850 tisíc diváků. V Teplicích mělo možnost vyslechnout provedení zhruba 1 400 návštěvníků, kteří každé představení odměnili dlouhým standing ovation.

Severočeská filharmonie Teplice se touto mimořádnou událostí vrátila v plném obsazení na koncertní podium zhruba po půl roce. Vynucená přestávka znamenala zrušení 52 tuzemských i zahraničních koncertů. V létě však filharmonici uskutečnili v polovičním počtu pro své teplické příznivce 30 koncertů v rámci letní sezony, kterými chtěli v rámci omezených možností nahradit posluchačům nedokončenou abonentní sezónu a další zrušené akce.

„Před samotným zahájením naší abonentní koncertní sezony nás čeká další z přesunutých koncertů, a to hned dvakrát, v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Věříme, že se aktuální vývoj situace nedotkne těchto plánovaných akcí a koncerty odehrajeme,“ dodává ředitel filharmonie Roman Dietz.

Abonentní sezonu zahájí Severočeská filharmonie Teplice 8. října 2020. Dramaturgie připravená pod vedením současného šéfdirigenta Petra Vronského slibuje řadu zajímavých hudebních počinů s tuzemskými i zahraničními hosty. 

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments