Simona Houda Šaturová pokřtila svou nahrávku Decade

Operní pěvkyně Simona Houda Šaturová včera v zaplněném sále refektáře Emauzského kláštera v Praze pokřtila svou nahrávku Decade s nahrávkami děl Wolfganga Amadea Mozarta a Josefa Myslivečka. Známá sopranistka za doprovodu komorního orchestru L’Armonia Terrena pod vedením Zdeňka Klaudy nabídla i několik ukázek z prezentované nahrávky. Kmotry alba se stali herec, režisér a hudebník Ondřej Havelka a historik Jaromír Zemina.

Křest se uskutečnil v humorném duchu, když už během zpěvu Mozartovy árie „vybuchla“ připravená lahev šampusu. „Když jsme se poprvé potkali, byla Simona ještě mladší než dnes, a tehdy jsem zjistil, že zpívá hezky – částečně tomu rozumím. A taky mi neušlo, že je nádherná žena – tomu také částečně rozumím,” uvedl Havelka.

Akce se uskutečnila v místech, kde se nahrávka s orchestrem L’Armonia Terrena natáčela. „Byly to hezké chvíle, i když to občas jiskřilo,” podotkla Šaturová.

Šaturová vystudovala konzervatoř v Bratislavě u Miloslavy Sopirové-Fidlerové, dále v Praze u Soni Kresákové a absolvovala kursy u Ileany Cotrubaş ve Vídni a Margreety Honig v Amsterdamu. Hostovala na mnoha evropských scénách i v Japonsku. K jejím profilovým rolím mimo jiné patří v Mozartových operách Pamina (Kouzelná flétna), Susanna (Figarova svatba), Sandrina (La finta giardiniera), Konstanze (Únos ze serailu) a Ilia (Idomeneo).V roce 2008 absolvovala turné po Německu s barytonistou Thomasem Quasthoffem s oratoriem Elias Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Nazpívala několik CD s nahrávkami Mahlera, Mozarta, Haydna nebo Hasse. Držitelka Ceny Thálie 2001 je žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta a stálým hostem pražského Národního divadla. Je rovněž renomovanou koncertní pěvkyní. V roce 2006 debutovala na Salcburském festivalu. Vystupuje na benefičních a charitativních koncertech. V roce 2012 se stala patronkou Linky bezpečí.

Foto archiv

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na