Skupina ČEZ se stala generálním partnerem hudebního festivalu Pražské jaro

Skupina ČEZ se stala generálním partnerem hudebního festivalu Pražské jaro, znamená to významný krok pro podporu kultury a hudby v České republice.
Daniel Beneš, Pavel Trojan ml., Martin Baxa, 30. ledna 2024 (zdroj Pavel Trojan ml.)
Daniel Beneš, Pavel Trojan ml., Martin Baxa, 30. ledna 2024 (zdroj Pavel Trojan ml.)

Ministr kultury Martin Baxa a generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš dnes podepsali memorandum o vzájemné spolupráci, které zdůrazňuje důležitost společenské odpovědnosti firem a jejich podílu na podpoře kultury. Pražské jaro díky tomuto novému partnerství s ČEZ očekává posílení svého významu a rozvoje.

Jak uvedl Daniel Beneš, ČEZ hodlá podporovat české umění a kulturu a zároveň upevňovat svůj vztah k tradicím klasické hudby. Podpora ČEZ zahrnuje i Českou filharmonii, Smetanovu Litomyšl a další kulturní projekty, což představuje závazek k rozvoji českého umění a kultury. V letošním roce, kdy festival slaví své 79. výročí, bude spolupráce s ČEZ klíčová pro jeho úspěšný průběh.

Podle Pavla Trojana, ředitele festivalu, partnerství s ČEZ umožní festivalu nadále růst a přinášet českému publiku to nejlepší ze světa klasické hudby a být nadále mostem, který spojuje české hudebníky se světovou hudební špičkou. Trojan zdůraznil, že veřejné prostředky tvoří zhruba polovinu rozpočtu festivalu, a tak je podpora ze strany soukromého sektoru neocenitelná. Toto partnerství je příslibem, že Pražské jaro bude moci v roce 2025 oslavit jubilejní 80. výročí velkolepým programem, včetně hostování špičkových světových orchestrů. Podpora od ČEZu tak otevírá festivalu nové možnosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments