Sledujte přímý přenos opery Zlato Rýna z Berlínské státní opery

Díky spolupráci Opery PLUS a evropské kulturní stanice ARTE můžete sledovat přímý přenos opery Richarda Wagnera Zlato Rýna (Das Rheingold z Berlínské státní opery. Záznam představení zůstává přístupný na této stránce.

Zlato Rýna je na Wagnera nezvykle krátké a kompaktní. V necelých třech hodinách vypráví pozadí dramatických řetězových reakcí Valkýry, Siegfrieda a Soumraku bohů. Nové nastudování tetralogie ruským režisérem Dmitrijem Černiakovem, autorem loňské oceňované inscenace Bludného Holanďana v Bayreuthu, je příslibem velké wagnerovské události, která rozvlní vlny daleko za hranicemi operní a klasické hudební scény.

Nibelung Alberich, kterého pro jeho ohyzdný vzhled odmítly dcery Rýna, ukradne zlato, které hlídají. Vykove prsten, který svému majiteli poskytne neomezenou moc, pokud se zřekne lásky. Wotan, otec bohů, slíbil obrům Fasoltovi a Fafnerovi bohyni Freiu výměnou za vybudování Valhally, se nyní dozvídá, že není na prodej. V zoufalství jim místo toho nabídne Alberichův prsten. Když ten zjistí, že ho Wotan a lstivý bůh ohně Loge připravili o jeho poklad, prokleje prsten i všechny jeho budoucí majitele.

Protože Daniel Barenboim, který letos v listopadu oslaví 80. narozeniny, je momentálně indisponován, bude Staatskapelle hrát pod taktovkou Christiana Thielemanna, jednoho z nejuznávanějších wagnerovských dirigentů současnosti. Přenos bude moderovat Annette Gerlachová.

Richard Wagner: Das Rheingold/Zlato Rýna
29. října 2022, 21:45 hodin
Berlínská státní opera

Režie: Dmitrij Černiakov
Hudební režie: Christian Thielemann

Kostýmy: Elena Zaytseva
Osvětlení: Gleb Filshtinsky

Video: Alexej Polubojarinov
Dramaturg: Tatiana Verestchagina

Účinkující:
Anna Lapkovská
Natalia Skrycka
Evelin Novak
Peter Rose
Mika Kares
Stephan Rügamer
John Martin Kränzle
Anna Kissjudit
Anett Fritsch
Claudia Mahnke
Rolando Villazón
Siyabonga Maqungo
Lauri Vasar
Michael Volle
Staatskapelle Berlin

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments