Daniel Barenboim omezuje ze zdravotních důvodů své aktivity

Známý dirigent a klavírista Daniel Barenboim dnes na svém Facebooku zveřejnil prohlášení, ve kterém oznamuje své rozhodnutí omezit v nadcházejících měsících své umělecké a především dirigentské aktivity. Již v květnu byl nucen kvůli zdravotním problémům zrušit své evropské turné s West-Eastern Divan Orchestra (WEDO).
Daniel Barenboim a Lang Lang (zdroj Daniel Barenboim)
Daniel Barenboim a Lang Lang (zdroj Daniel Barenboim)

Dirigent a klavírista Daniel Barenboim dnes v prohlášení zveřejněném na jeho Facebooku oznámil, že se v následujících měsících stáhne a omezí některé své aktivity – zejména umělecké a dirigentské.

V prohlášení uvádí, že v posledních měsících se jeho zdravotní stav zhoršil a bylo mu diagnostikováno vážné neurologické onemocnění. Chtěl by se proto co nejvíce soustředit na svou fyzickou pohodu. Dále uvádí, že hudba byla vždy důležitou součástí jeho života a pokud mu to zdraví dovolí, hodlá se jí i nadále věnovat.

Argentinsko-izraelský klavírista a dirigent skončil v lékařské péči již v dubnu, kdy měl problémy s krevním oběhem. Následně pak musel zrušit svou účast na evropském turné s West-Eastern Divan Orchestra, se kterým měl symfonickou básní Má vlast Bedřicha Smetany zahájit hudební festival Pražské jaro

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments