Daniel Barenboin má zdravotní problémy, ruší evropské turné

Známý dirigent Daniel Barenboim kvůli zdravotním problémům zrušil své evropské turné s tělesem West-Eastern Divan Orchestra (WEDO). S ním měl nastudovanou symfonickou báseň Má vlast od Bedřicha Smetany a měl zahájit hudební festival Pražské jaro. Na turné ho nahradí německý dirigent Thomas Guggeis

Thomas Guggeis, Daniel Barenboim (zdroj Daniel Barenboim)
Thomas Guggeis, Daniel Barenboim (zdroj Daniel Barenboim)

Daniel Barenboim měl v uplynulých týdnech problémy se srdcem a lékaři mu doporučili, aby byl další týdny v klidu. „Stažení z tohoto turné mě mrzí,“ uvedl Barenboim a dodal, že nyní se musí starat o své zdraví.

Dirigent nastudoval s West-Eastern Divan Orchestra Smetanovu Mou vlast, kterou orchestr 12. května 2022 zahraje na zahájení festivalu Pražské jaro a také v Milánu či Paříži. „Je velmi významné a symbolické, že náš orchestr, který stále nemá svou vlast, zahraje tuto skladbu v Praze,“ prohlásil Barenboim.

Na turné místo Barenboima pojede jeho bývalý asistent Thomas Guggeis, který je dirigentem berlínské Státní opery a generálním hudebním ředitelem Frankfurtské opery na sezonu 2023/2024.

West-Eastern Divan Orchestra založili Barenboim a americko-palestinský akademik a filozof Edward Said v roce 1999. Úmyslem tělesa je sblížit mladé Izraelce a Palestince. V orchestru působí také hudebníci z jiných států na Blízkém východě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments