Sledujte záznam opery Hippolyte et Aricie z Opéra Comique v Paříži

Díky spolupráci Opery PLUS a evropské kulturní stanice ARTE můžete sledovat záznam opery Hippolyte et Aricie Jean-Philippa Remeaua z Opéra Comique. Záznam představení zůstává přístupný na této stránce do 6. května 2022.

Psal se říjen 1733 a publikum v Académie Royale de Musique se stalo svědkem zrodu revolučního díla: Hippolyte et Aricie. Tato opera Jean-Philippa Remeaua představuje svým hudebním bohatstvím a vynalézavostí zlom v dějinách francouzské hudby.

Děj opery Hippolyte et Aricie je inspirován díly Jeana Racina a Eurípida. Jádrem příběhu, v němž se mísí bouřlivé city, božské zásahy a mořské příšery, je milostné vzplanutí prince Hippolyta a Aricie, dcery Pallase, jež je nepřítelem Thésea, krále Athén. Tento vztah vyvolá zoufalství Hippolytovi nevlastní matky Phèdry, která jej do něj zamilovaná – a následně i zuřivost jeho otce Thesea. Mladí milenci se proto musí vypořádat s mnoha zvraty, než bude jejich láska odměněna.

V tomto provedení Jeanne Candelové a Lionela Gonzaleze se v titulních rolích představí tenorista Reinouda van Mechelena a sopranistka Elsu Benoitovou. Dále mohou diváci vidět Sylvii Brunet-Grupposovou, Séraphine Cotrezovou, Arnauda Richarda, Eugénie Lefebvreovou a Leu Desandreovou. Diriguje Raphael Pichon.

Jean-Philippe Rameau: Hippolyte et Aricie
Záznam představení ze 14. listopadu 2020
Opéra Comique, Paříž

Režie: Jeanne Candel
Hudební režie: Raphaël Pichon
Sety: Lisa Navarro
Kostýmy: Pauline Kieffer
Dramaturg: Lionel Gonzalez

Účinkující:
Reinoud van Mechelen
Elsa Benoit
Sylvie Brunet-Grupposo
Stéphane Degout
Séraphine Cotrez
Nahuel di Pierro
Eugénie Lefebvre
Lea Desandre
Edwin Fardini
Constantin Goubet
Martial Pauliat
Virgile Ancely
Guillaume Gutierrez
Yves-Noël Genod

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments