Sledujte záznam opery Il trittico z Théâtre Royal de La Monnaie v Bruselu

Díky spolupráci Opery PLUS a evropské kulturní stanice ARTE můžete sledovat záznam opery Giacoma Pucciniho Il trittico z Théâtre Royal de La Monnaie v Bruselu. Záznam představení zůstává přístupný na této stránce.

Giacomo Puccini vzdal ve svém díle Il trittico hold pravidlu, že v divadlo má překvapit, dojmout nebo rozesmát. Jedná se o tři jednoaktové opery, které se přidáním sociálního rozměru vzájemně doplňují, byť se každá odehrává na jiném místě a v jiné době. Tobias Kratzer, který toto dílo v La Monnaie režíruje již podruhé, zachovává původní pořadí jednotlivých částí a zároveň je splétá do dějového celku – jako kruh bez konce. 

Il tabarro – drama o žárlivosti odehrávající se na počátku 20. století na bárce zakotvené u Notre-Dame. Giorgettin milenec Luigi, přístavní dělník, je překvapen jejím manželem Michelem, který ho uškrtí a poté donutí svou ženu, aby rozjímala nad tělem mrtvého milence.

Suor Angelica – děj této části se odehrává v klášteře v 17. století, kde si sestra Angelika odpykává trest za porození nemanželského dítěte, čímž zneuctila svou rodinu. Když se dozví o smrti svého syna, otráví se, aby se k němu mohla připojit v nebi.

Gianni Schicchi – Florencie, rok 1299. Několik nepoctivých dědiců nerozvážně přijme pomoc prohnaného Gianniho Schicchiho, který se nabídne, že se bude vydávat za jejich bohatého příbuzného Buosa Donatiho. Ten právě zemřel a odkázal veškerý svůj majetek klášteru. Když zaujme místo mrtého, dokáže nadiktovat novou závěť, kterou prohlásí všechny předchozí závěti za neplatné a veškerý majetek tak připadne jemu.

Giacomo Puccini: Il trittico
Záznam představení z 26. března 2022
Théâtre Royal de La Monnaie, Brusel

Režie: Tobias Kratzer
Hudební režie: Ouri Bronchti
Sety: Rainer Sellmaier
Kostýmy: Rainer Sellmaier
Osvětlení: Bernd Purkrabek
Dramaturg: Marie Mergeay

Účinkující:
Lianna Haroutounian (Giorgetta, Sestra Angelika)
Péter Kálmán (Michele, Gianni Schicchi)
Elena Zilio (abatyše, Zita)
Raehann Bryce-Davis (Princezna)
Adam Smith (Luigi, Rinuccio)
Orchestre symphonique de la Monnai
Chœurs d’enfants et de jeunes de la Monnaie s.l.d. Benoît Giaux
Chœurs de la Monnaie
Sbormistr – Alberto Moro

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments