Slezské divadlo připravuje premiéru operety Polská krev

V režii Dominika Beneše uvede Slezské divadlo v neděli 24. dubna v 19:00 hodin premiéru známé české operety Polská krev. Opereta od českého skladatele Oskara Nedbala měla premiéru v roce 1913 ve Vídni a stala se jedním z nejhranějších českých titulů svého žánru. Polská krev se dočkala také dvou filmových adaptací, což jen dále svědčí o její popularitě.

Oskar Nedbal: Polská krev (zdroj Slezské divadlo Opava)
Oskar Nedbal: Polská krev (zdroj Slezské divadlo Opava)

Autorem libreta je Leo Stein, který při psaní vycházel z Puškinovy povídky Slečna selka. Opereta tak v sobě spojuje ruskou předlohu, polské prostředí, rakouské libreto a českou hudbu. Divákům nabídne nejenom známé melodie, mimo jiné Jste kavalír, to vím, Jsem diplomat, Dobrá že víla tě posílá k nám a další, ale i mnoho humorných situací.

Příběh sleduje rozmařilého polského hraběte Baranského, kterému napraví hlavu i bankrotující hospodářství rázná Helena Zarembová v přestrojení za vesničanku.

Inscenační tým se kromě režiséra Dominika Beneše skládá z dirigentů Tomáše Hanáka a Petra Šumníka, autorkou scény a návrhu kostýmů je Zuzana Přidalová, choreografii připravil Martin Tomsa. V hlavních rolích se představí Dalibor Hrda, Jiří Přibyl, Barbora Čechová, Denisa Bílá, Juraj Nociar, Peter Malý, Tereza Kavecká či Anita Jirovská.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments