Slezské divadlo připravuje premiéru operety Polská krev

V režii Dominika Beneše uvede Slezské divadlo v neděli 24. dubna v 19:00 hodin premiéru známé české operety Polská krev. Opereta od českého skladatele Oskara Nedbala měla premiéru v roce 1913 ve Vídni a stala se jedním z nejhranějších českých titulů svého žánru. Polská krev se dočkala také dvou filmových adaptací, což jen dále svědčí o její popularitě.
Oskar Nedbal: Polská krev (zdroj Slezské divadlo Opava)
Oskar Nedbal: Polská krev (zdroj Slezské divadlo Opava)

Autorem libreta je Leo Stein, který při psaní vycházel z Puškinovy povídky Slečna selka. Opereta tak v sobě spojuje ruskou předlohu, polské prostředí, rakouské libreto a českou hudbu. Divákům nabídne nejenom známé melodie, mimo jiné Jste kavalír, to vím, Jsem diplomat, Dobrá že víla tě posílá k nám a další, ale i mnoho humorných situací.

Příběh sleduje rozmařilého polského hraběte Baranského, kterému napraví hlavu i bankrotující hospodářství rázná Helena Zarembová v přestrojení za vesničanku.

Inscenační tým se kromě režiséra Dominika Beneše skládá z dirigentů Tomáše Hanáka a Petra Šumníka, autorkou scény a návrhu kostýmů je Zuzana Přidalová, choreografii připravil Martin Tomsa. V hlavních rolích se představí Dalibor Hrda, Jiří Přibyl, Barbora Čechová, Denisa Bílá, Juraj Nociar, Peter Malý, Tereza Kavecká či Anita Jirovská.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments